NVIDIA BFGD – vysnívaný monitor pre každého hráča

ZDROJ | NVIDIA

NVIDIA na konferencii CES predstavila novinku s názvom BFGD. Ide o veľkoformátové herné displeje s možnou veľkosťou až 65 palcov, 4K rozlíšením aj podporou HDR.


Americká spoločnosť NVIDIA sa zameriava na výrobu procesorov do grafických kariet. Na tohtoročnej konferencii CES ale predstavila novinku v podobe programu BFGD (Big Format Gaming Displays), ktorého hlavnou doménou bude, ako už z názvu napovedá, hlavne veľká obrazovka.

Monitory budú nateraz vyrábať partneri spoločnosti, medzi ktorých patrí Acer, ASUS a HP, pričom práve ASUS predstavil prvý takýto monitor. Spomínaný monitor od ASUS bude patriť do herného radu Predator.  Zatiaľ nie je jasné, či sa aj ostatní výrobcovia priklonia ku rovnakým špecifikáciám, taiwanský výrobca ale ponúkne skutočne mnoho.

ZDROJ | NVIDIA

Jeho nový monitor bude mať 65-palcový panel s rozlíšením 4K Ultra HD. Obnovovacia frekvencia bude mať 120 Hz a chýbať nebude ani podpora HDR, maximálny jas 1 000 nitov a farebný gamut DCI-P3. Keďže ide o spoločnosť NVIDIA, nájdeme tu aj technológiu G-SYNC, ktorá má ešte zlepšiť celkovú súhru monitora a grafickej karty.

NVIDIA s programom BFGD však zašla ešte ďalej a monitor tak bude pre niektorých slúžiť ako centrum zábavy, prípadne náhrada televízora. Tú ponúkne integrovaný systém NVIDIA Shield. To znamená virtuálny obchod plný aplikácií, prístup ku filmom či seriálom vďaka streamovaniu či podpora hlasového inteligentného asistenta Google Assistant.

ZDROJ | NVIDIA

Spoločnosť NVIDIA ani ASUS sa síce zatiaľ nevyjadrili, koľko budú monitory zo série BFGD stáť ani kedy prídu na trh, no určite nepôjde o lacnú záležitosť. Nový monitor bude prezentovaný na konferencii CES.

 

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku