AnyVision a NVIDIA vytvorili systém pre mestá na nepretržité rozpoznávanie ľudí

ZDROJ | AnyVision

Spoločnosť AnyVision vytvorila systém, ktorý vďaka hĺbkovému učeniu a grafickým kartám NVIDIA Titan, dokáže v reálnom čase rozpoznávať tváre ľudí, ktorých zachytili verejné bezpečnostné kamery.

https://vimeo.com/210790220

Spoločnosť NVIDIA minulý rok spustila program Metropolis, do ktorého sa zapájajú rôzne technologické spoločnosti za účelom využitia umelej inteligencie a hĺbkového učenia na zvýšenie bezpečnosti v mestách. Do tohto programu sa najnovšie zapojila aj spoločnosť AnyVision, ktorá vytvorila algoritmus schopný v reálnom čase rozpoznávať tváre zachytené bezpečnostnými kamerami v mestách.

AnyVision dokáže aktuálne spracovať 40 prenosov vo Full HD rozlíšení súčasne a čoskoro toto číslo stúpne na 150 a viac prenosov súčasne. AnyVision na spracovanie prenosov využíva grafické karty NVIDIA s grafickým jadrom Tesla. Algoritmus v súčasnosti dokáže spracovať databázu s počtom 50 000 tvárí za 11 milisekúnd, respektíve 8 miliónov tvárí za 270 milisekúnd.

Pozrite siZNAČKY | NVIDIA – ako sa z malej spoločnosti stal líder na trhu

Prístup k systému budú mať aj zrejme aj verejné bezpečnostné zložky, ktoré môžu pridať nové podozrivé osoby do systému aj pri práci v teréne. Systém bude samozrejme odosielať notifikácie v prípade, že sa v okolí operátora nachádza podozrivá či hľadaná osoba.

Využitie tohto systému na neustále monitorovanie občanov v mestách znie rozhodne desivo. Zároveň by ale tento systém mohol zabrániť teroristickým útokom a využívaný by mohol byť aj pri hľadaní nezvestných osôb. Každopádne, je len otázkou času kedy sa systém AnyVision alebo podobný systém od inej spoločnosti začne bežne využívať v mestách po celom svete.

ZdrojAnyVision

Komentáre k článku