NVIDIA 7-krát znásobila výkon ich Xaviera, zoznámte sa s NVIDIA DRIVE AGX Orin

ZDROJ | NVIDIA

Autonómne automobily a roboti sú budúcnosťou, ktorá je na dosah. Vyžaduje si však výpočtovú silu, ktorá stále nie je bežná. NVIDIA DRIVE AGX Orin je jedným z riešení.

Americkú spoločnosť Nvidia vnímame najmä vďaka ich čipom používaných v grafických kartách. Spoločnosť sa však v žiadnom smere neobmedzuje. Tieto dni predstavila platformu NVIDIA DRIVE AGX Orin. Ide o pre softvérovú platformu pre autonómne vozidlá a roboty.

ZDROJ | REUTERS

Novinka beží na čipovom systéme Orin, ktorý pozostáva z 17 miliárd polovodičových triód, teda tranzistorov. Orin integruje GPU architektúru novej generácie, jadrá Arm Hercules, tiež pracuje s hĺbkovým učením. Výsledkom je 200-triliónov operácií za sekundu, čo je podľa samotnej spoločnosti 7-krát vyšší výkon ako ponúkol Xavier SoC.

Orin je navrhnutý tak, aby dokázal súčasne pracovať s veľkým množstvom aplikácií a neurónovou sieťou, čo je bežná situácia v autonómnych automobiloch alebo robotoch. Riešenie zároveň spĺňa systematické bezpečnostné normy, ako je napríklad ISO 26262 ASIL-D.

ZDROJ | CLEPA

Prívlastok softvérového riešenia získalo NVIDIA DRIVE AGX Orin na základe toho, že dokáže spájať a komunikovať s celou plejádou architektonicky kompatibilných platforiem. V praxi to znamená, že je vhodný pre autonómne vozidlá od 2 až po 5 úroveň, vďaka čomu je možný rozvoj a komunikácia veľkých a komlexných skupín softvérových produktov. Ako Xavier, tak nový Orin, sú programovateľné prostredníctvom CUDA a TensorRT API a knižníc, vďaka čomu môžu vývojári pracovať s riešeniami naprieč viacerými generáciami produktov.

NVIDIA DRIVE AGX Orin bude súčasťou celého radu konfigurácií vychádzajúcich z jednej architektúry, v autonómnych autách by sa mal objavovať od roku 2022.

ZdrojNVIDIA

Komentáre k článku