Nuro – podarené autonómne autíčko, ktoré doručí tovar až k dverám

ZDROJ | Nuro

Dvaja bývalí inžinieri Google si povedali, že vytvoria niečo nové. Nuro je kompaktné autonómne vozidlo, ktoré bude doručovať všetko, od tovaru až po obedové menu.

https://youtu.be/wsI7N7hhZTg

Nie je náhodou, že dvaja zakladatelia startupu sú práve z Google. Tam totiž tiež pracovali na autonómnom vozidle, ktoré však malo byť väčších rozmerov a prepravovalo by ľudí. Náhodná preto nie je ani podoba s projektom Google Firefly. Narozdiel od Firefly sa však v Nuro nenachádza sedadlo ani volant. O všetko sa starajú senzory v podobe kamier, radarov a systému LIDAR.

ZDROJ | Google

Okrem toho startup na cesty Kalifornie nasadil ďalších šesť samoriadiacich áut, ktoré majú mapovať trasy a zbierať cenné dáta. Tie potom spoločnosť využije na vyhodnotenie najlepších okruhov pre Nuro.

Pozrite siGM ukázalo prvé autonómne auto bez volantu

Pôvodne malo byť autíčko určené len na chodníky, inžinieri ale napokon vytvorili niečo úplne nové. Vozidlo sa totiž bude pohybovať aj po cestách. Jeho výška by mala byť približne 1,4 metra, no so šírkou iba 90 centimetrov sa zvýši schopnosť manévrovania.

ZDROJ | Nuro

Bez človeka však startup musí riešiť niekoľko otázok. Ako si napríklad objednávateľ vyzdvihne objednávku? Riešenie by mala predstavovať mobilná aplikácia, ktorá používateľa upozorní o príchode zásielky a zobrazí mu špeciálny kód. Po jeho zadaní Nuro jednoducho otvorí úložný priestor. Do úvahy prichádza aj rozpoznávanie tváre, čo by ešte viac zjednodušilo používanie tohto autíčka.

ZDROJ | Nuro

A pre koho má byť Nuro určený? Pre všetkých, ktorí objednávajú tovar cez internet. Pôjde však o akéhosi koncového kuriéra, ktorý by sa mal pohybovať len po meste. O tom, že ľudia podobnú technológiu chcú, sa mohli zakladatelia presvedčiť pri crowdfundingovej kampani, kde doteraz vyzbierali už 92 miliónov amerických dolárov.

Do ostrého testovania by sa mal projekt dostať už tento rok, pričom už teraz spoločnosť rokuje s niekoľkými partnermi. Pravdepodobným záverom bude aj odkúpenie Amazonom, ktorý by podobnú službu určite využil.

 

 

 

ZdrojNuro

Komentáre k článku