Nura sú slúchadlá o akých ste doposiaľ len snívali

ZDROJ | Nura

Na trhu existuje veľké množstvo slúchadiel, ktoré sa hodia na rôzny typ hudby a najmä pre rôznych používateľov. Nájsť tie správne, ktoré vám budú vyhovovať dá zabrať. Nura sú slúchadlá, ktoré sa však vedia inteligentne prispôsobiť práve vám.

Koncept, ktorý sa objavil na Kickstarteri predstavuje skutočne unikátny pohľad na to, čo si pod slúchadlami predstavujeme. Slúchadlá Nura okamžite zaujmú svojim dizajnom. Ponúkajú totiž kombináciu over-the-ear a in-ear dizajnu slúchadiel.

Vo veľkých mušliach, ktorú máte na ušiach sú malé slúchadlá do ucha. Dizajn ale nie je jedinou unikátnosťou tohto konceptu slúchadiel.

Nura 01
ZDROJ | Nura

Nura sú totiž inteligentné slúchadlá, ktoré sa podľa ich tvorcov dokážu dokonale prispôsobiť vášmu uchu. Každý človek totiž počuje jednotlivé tóny inak. Slúchadlá dokážu prijať vlny, ktoré sa odrazia od vášho ušného bubienka a na základe ich dekódovania nastaviť správny profil.

Celá kalibrácia hudobného profilu pritom trvá menej ako jednu minútu. Za tak krátky čas budete mať na ušiach slúchadlá, ktoré sú dokonale prispôsobené práve vám.

Nura 07
ZDROJ | Nura

Podľa autorov tohto projektu by tak mal každý človek počuť všetky detaily, ktoré daná skladba obsahuje. Slúchadlá navyše automaticky rozpoznajú toho, kto ich aktuálne nosí a na základe toho nastavia potrebný profil.

Súčasťou unikátneho riešenia, ktoré slúchadlá Nura ponúkajú je samozrejme aj potlačenie okolitého hluku. Okrem toho aj pri vysokých hlasitostiach nebudete svoje okolie rušiť hudbou, ktorú aktuálne počúvate.

Nura 08
ZDROJ | Nura

Tvorcovia slúchadiel majú už k dispozícii funkčné prototypy a kampaň na známej crowdfundingovej stránke Kickstarter využili na získanie prostriedkov na začiatok výroby.

https://youtu.be/4nh-VxETe2A

Keďže požadovanú sumu sa im podarilo niekoľkonásobne prekročiť, je pravdepodobné, že slúchadlá Nura neostanú len konceptom. Ich predajná cena bude 399 USD, avšak ak sa poponáhľate, môžete ich získať ešte niekoľko dní za 219 USD.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku