nubia Z20 prekvapuje dvomi obrazovkami, výkonným hardvérom a nízkou cenou

Dcérska spoločnosť čínskeho giganta ZTE predstavila novú vlajkovú loď nubia Z20, ktorá svojou výbavou prekonáva viaceré vlajkové lode. Cenou však minimálne na čínskom trhu zapadá skôr do strednej triedy.

Nedávno predstavený čipset Qualcomm Snapdragon 855+, ktorý sme najprv mohli vidieť v smartfóne ASUS ROG Phone II, využíva aj nová vlajková loď nubia Z20. V závislosti od jeho variantu môže byť jeho súčasťou 6-8 GB pamäte RAM a 128 alebo 512 GB internej pamäte typu UFS 3.0.

ZDROJ | nubia

Čo je však na tomto smartfóne na prvý pohľad najviditeľnejšie, je v prvom rade jeho hlavný displej na prednej strane, ktorý sa pýši uhlopriečkou 6,42”. Ide o zahnutý AMOLED panel s Full HD+ rozlíšením, ktorý nemá takmer žiadne rámčeky a dokonca ho neobmedzuje ani žiaden výrez či diera pre fotoaparát.

ZDROJ | nubia

Nubia Z20 ani žiaden predný fotoaparát nepotrebuje, na selfie fotografie totiž perfektne poslúži aj zostava zadných fotoaparátov v kombinácii so zadnou obrazovkou. Nejde pritom o druhotriedny komponent, nubia siahla po 5,1-palcovom HD+ AMOLED paneli, ktorý je perfektne použiteľný aj na videohovory.

ZDROJ | nubia

Keďže smartfón môžete vybrať z vrecka alebo kabelky ktoroukoľvek stranou a tak ho aj využívať, nubia umiestnila na obe bočné strany smartfónu snímače odtlačkov prstov. Smartfón tak môžete týmto spôsobom odomknúť bez ohľadu na to, ktorú obrazovku budete využívať.

Pozrite siNubia Red Magic 3 – smartfónová beštia s podporou 8K videa

Čo sa týka spomínanej zadnej zostavy fotoaparátov, hlavnou hviezdou je 48-megapixelový senzor Sony IMX 585 s optickou stabilizáciou obrazu, ktorému sekunduje 16-megapixelový fotoaparát s ultraširokouhlým objektívom a 8-megapixelový teleobjektív s troj-násobným optickým priblížením obrazu.

ZDROJ | nubia

Pri fotoaparáte stojí za pozornosť aj fakt, že dokáže nahrávať video až v 8K rozlíšení, aj keď len pri 15 snímkach za sekundu. Je určite otázne, či má nahrávanie videa s tak nízkym snímkovaním nejaké praktické využitie, no niekde pri posune od 4K rozlíšenia k 8K zrejme treba začať.

Pri popise hardvéru nám zostáva spomenúť už iba batériu, ktorá má kapacitu 4 000 mAh a podporuje rýchle 27W nabíjanie. Čo sa týka softvéru, tam sa nekoná žiadne prekvapenie. Smartfón využíva ešte stále najnovší Android 9 Pie s nadstavbou nubia UI 7.0.

Pozrite siSamsung Galaxy Book S – ultratenký notebook s LTE a až 23-hodinovou výdržou

Nubia Z20 bude na čínskom trhu oficiálne dostupná od 16. Augusta v čiernej, modrej a oranžovej farbe, pričom celosvetový predaj je naplánovaný na september. Základný variant s 6 GB pamäťou RAM a internou pamäťou s kapacitou 128 GB začína v prepočte na cene 440 eur.

Variant s rovnakou internou pamäťou a 8 GB RAM bude stáť v prepočte 469 eur a top-end model s 8 GB RAM a internou pamäťou s kapacitou 512 GB vychádza na zhruba 530 eur.

ZdrojNubia,GSMArena

Komentáre k článku