Nubia X má sekundárny displej na zadnej strane kvôli selfie

ZDROJ | Nubia

Len včera predstavený Honor Magic 2 s výsuvnou konštrukciou už po predstavení smartfónu Nubia X nevyzerá až tak bizarne. Novinka od čínskeho výrobcu má totiž na zadnej strane sekundárny OLED displej.

Čínski výrobcovia sa predbiehajú v tom, kto prinesie lepšie riešenie na výrezy v displejoch. Videli sme už výsuvné fotoaparáty, výsuvné obrazovky a teraz je tu na prvý pohľad celkom obyčajný smartfón, na ktorého zadnej strane je však plnohodnotný OLED displej s rozlíšením 1 520 x 720 pixelov. Na prednej strane žiaden fotoaparát nie je a tak na náhľad a fotky poslúži zadný displej so zadným duálnym fotoaparátom.

ZDROJ | Nubia

Duálny fotoaparát na zadnej strane tvorí 16-megapixelový snímač s clonou f/1.8 a 24-megapixelový snímač s clonou f/1.7. Do fotografovania sa zapája aj umelá inteligencia, ktorá dokáže rozpoznať až 4 000 scén, pre ktoré dokáže automaticky prispôsobiť nastavenia.

ZDROJ | Nubia

Na takmer celej prednej strane sa rozprestiera 6,26-palcový Full HD+ LCD displej, ktorý dokáže pri akejkoľvek činnosti nahradiť zadný OLED displej. Nubia dokonca odporúča, aby používatelia v noci používali zadný displej, pretože ten disponuje certifikáciou o ochrane zraku pred modrým svetlom od spoločnosti TÜV Rheinland.

ZDROJ | Nubia

Modré verzie tohto smartfónu dokonca disponujú fyzickým modrým filtrom integrovaným do zadného krytu. Na prepínanie obrazoviek slúži snímač odtlačkov na bočnej strane, ktorý zároveň slúži ako domovské tlačidlo a tlačidlo späť. Zadný displej však dokáže fungovať aj ako programovateľná dotyková plocha pre hry.

ZDROJ | Nubia

Pri tak revolučnom dizajne by sme očakávali najmodernejší softvér, no operačným systémom je starší Android 8.1 Oreo, ktorý beží na čipsete Snapdragon 845.

Pozrite siBudúcnosť smartfónov je bez výrezov v displeji

K tomuto hardvéru sa podľa variantu pridáva maximálne 8 GB RAM a interné úložisko s maximálnou kapacitou 256 GB bez možnosti rozšírenia microSD kartou. Batéria s kapacitou 3 800 mAh podporuje rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0, no bezdrôtové nabíjanie pochopiteľne chýba.

ZDROJ | Nubia

Nubia X bude zatiaľ oficiálne v predaji iba na čínskom trhu, pričom verzia s 6 GB RAM a 64 GB úložiskom začína na cene 420 €. Najvyšší model s 8 GB RAM, 256 GB úložiskom a modrým filtrom na zadnej strane bude stáť v prepočte zhruba 550 €.

 

ZdrojEngadget

Komentáre k článku