Nubia Red Magic – herný smartfón s RGB podsvietením

Dcérska firma čínskej spoločnosti ZTE oznámila smartfón určený hráčom. Nubia Red Magic zaujme nielen zaujímavými funkciami, ale aj originálnym RGB podsvietením.

Doteraz si mohli RGB farebné podsvietenie užívať len hráči na počítačoch. To už však viac neplatí, keďže RGB podsvietenie pribudlo aj na zadnú časť nového smartfónu Nubia Red Magic. Podsvietenie vraj podporuje až 16 miliónov farieb a prispôsobuje sa podľa toho, čo momentálne hráte.

Na zadnej strane smartfónu tiež nájdete 24 Mpx fotoaparát a čítačku odtlačku prstu. Zaujímavosťou je dedikované hardvérové tlačidlo, ktoré spustí Gameboost softvér, ktorý zo smartfónu spraví výkonnú hernú mašinu.

ZDROJ | Red Magic

Pozrite siRazer Phone – telefón pre hráčov s našlapaným hardvérom a 120 Hz displejom

O chladenie sa stará prepracovaný systém, ktorý zabráni prehrievaniu. Prednú stranu smartfónu tvorí Full HD+ displej s pomerom strán 18:9 a s rozlíšením videa 1080p.

Čo sa týka špecifikácií, Nubia Red Magic podporuje Android 8.1 a vo vnútri nájdeme 8 GB RAM a 128 GB úložisko. Procesor tvorí Snapdragon 835, ktorý je už rok starý.

O výdrž smartfónu sa stará 3 800 mAh batéria. Takáto batéria vraj stačí na 7-hodinové hranie hry ako napríklad Arena of Valor. Okrem Wi-Fi a 4G+ smartfón podporuje aj Bluetooth 5.0.

ZDROJ | Red Magic

Pozrite siUž aj Xiaomi má svoj čisto hráčsky smartfón, nazval ho Black Shark

Zaujímavým doplnkom je DAC a DTS zosilňovač, ktorý by sa mal postarať o výkonný stereo zvukový zážitok. Smartfón sa bude dať predobjednať cez crowdfundungovú stránku Indiegogo za približne 400 dolárov a to už od 26. apríla.

V porovnaní s konkurenčnými hernými smartfónmi ako napríklad Razer Phone či Xiaomi Black Shark je cenovo Nubia Black Magic dostupnejší, no na druhej strane jeho špecifikácie sú o to slabšie. Pre finálny dojem si budeme musieť počkať na recenzie, ktorých by sme sa na tento herný smartfón mali dočkať čoskoro. Čo na novinku poviete?

ZdrojRed Magic

Komentáre k článku