Nubia Red Magic 3 – smartfónová beštia s podporou 8K videa

Výrobca smartfónov Nubia predstavil svoju novú vlajkovú loď Red Magic 3. Ide o herný smartfón, ktorý má vlastný chladiaci systém.

Herné smartfóny tvoria zvlášť kategóriu smartfónov, ktoré ponúkajú vysoký výkon a zaujímavé funkcie. Výnimkou nie je ani novinka Nubia Red Magic 3. Tá ponúka tekuté chladenie a tiež interný ventilátor, ktorý sľubuje tichý chod. Smartfón disponuje certifikátom IP55, takže aj postriekanie vodou by mal zvládnuť. Rýchlosť ventilátoru si môžete nastaviť.

ZDROJ | Nubia

Pozrite siNubia X má sekundárny displej na zadnej strane kvôli selfie

Smartfón tvorí 6,65″ FHD+ AMOLED displej s podporou HDR módu. O vylepšený zvuk sa postará kodek DTS:X.

Z ďalších funkcií ponúka Red Magic 3 RGB LED podsvietenie a čítačku odtlačkov prstov. Systém beží na Android 9 s nadstavbou RedMagic OS 2.0 a vo vnútri nájdete procesor Snapdragon 855, 12 GB RAM a slušné 256 GB úložisko. K dispozícii bude aj nižšia a lacnejšia konfigurácia s 6 GB RAM a 64 GB úložiskom. Aby sa vám pri hraní smartfón hneď nevybil, nájdete vo vnútri 5 000 mAh batériu, ktorú môžete dobíjať cez Power Delivery nabíjačku.

ZDROJ | Nubia

Pozrite siNubia Red Magic – herný smartfón s RGB podsvietením

Zle na tom nie je ani fotoaparát, ktorý ponúka 48 Mpx snímač, ktorý tvorí Sony IMX586 senzor. Ten zvládne aj natáčanie 8K videa. Ide o najvyšší štandard kvality videa, aký momentálne na trhu existuje. Prednú stranu zdobí 16 Mpx webkamera.

AK vás Nubia Red Magic 3 zaujala, na čínskom trhu bude dostupná od 3. mája za cenu približne 430 dolárov za verziu s 6 GB RAM a 64 GB úložiskom alebo 640 dolárov za 12 GB RAM a 256 GB úložiskom. Koncom mája by mala byť herná novinka dostupná aj na trhoch v Európe, konkrétne krajiny ale oznámené neboli. Oznámené neboli ani ceny pre európsky trh, no býva pravidlom, že väčšinou sú o niečo vyššie než ceny pre čínsky trh.

ZDROJ | Nubia

ZdrojNubia

Komentáre k článku