Nubia N3 – tabletofón s obrovskou batériou oficiálne predstavený

Spoločnosť ZTE, respektíve značka Nubia patriaca pod ňu, predstavila nový smartfón Nubia N3, ktorý zaujme najmä batériou s kapacitou 5 000 mAh a obrazovkou s uhlopriečkou 5,99 palcov.

ZDROJ | Nubia

Nubia N3 nahrádza starší model N2, pričom si zachováva to najlepšie z jej predchodcu – obrovskú batériu. Aj v tomto prípade sa v telefóne nachádza batéria s kapacitou 5 000 mAh, ktorá by mala zabezpečiť niekoľkodňovú výdrž telefónu.

Pozrite siZTE Blade V9 – stredná trieda so štýlovým dizajnom

Väčšinu prednej plochy telefónu zaberá 5,99-palcový IPS displej s rozlíšením 2 160 x 1 080 pixelov s pomerom strán 18:9. Vo vnútri nájdeme čipset Snapdragon 625, čo je oproti predchádzajúcemu čipsetu MediaTek MT6750 slušný pokrok. Procesor má k dispozícii 4 GB RAM a pre používateľa je k dispozícii interné úložisko s kapacitou 64 GB. To sa dá ľahko rozšíriť pomocou microSD karty, aj keď len do kapacity 32 GB.

Mierne sklamanie nastáva na strane softvéru, keďže tu nájdeme starší Android Nougat, na ktorom beží nadstavba od spoločnosti Nubia. Čo sa týka fotoaparátov, na prednej strane sa nachádza fotoaparát s rozlíšením 16 Mpx a na zadnej strane je duálny fotoaparát, ktorých parametre sú zatiaľ neznáme.

Nubia N3 bude dostupná v čiernej, zlatej a červenej farbe od 24. marca, no zatiaľ iba na čínskom trhu. Cenu zariadenia zatiaľ nepoznáme.

ZdrojGizmochina

Komentáre k článku