nubia Alpha – hodinky s ohýbateľným displejom sú tu!

Budúcnosť je tu. Kým pred pár rokmi bol pre nás zázrak vôbec nosiť obyčajné smart hodinky, dnes firmy ponúkajú revolúciu. nubia Alpha sú hodinky, ktoré využívajú potenciál ohýbateľného displeja.

https://www.youtube.com/watch?v=BXRnbaIUiIE

Trendom tohtoročného MWC sú skladacie smartfóny a ohýbateľné displeje. Dočkali sme sa ich hneď niekoľko. Čínska firma ZTE nubia sa rozhodla ísť iným smerom a rozhodla sa priniesť unikátny smartfón, ktorý viete nosiť na rukách ako náramok alebo smart hodinky.

Zariadenie ponúka 4″ ohýbateľný OLED displej, ktorý bol vytvorený v spolupráci s firmou Visionox. Systém beží na procesore Snapdragon Wear 2100 a vo vnútri nájdeme 1 GB RAM a 8 GB úložisko. Výdrž na jedno nabitie by mala byť jeden-dva dni pri 500 mAh batérii. Aj vďaka týmto vlastnostiam považujeme nubia Alpha za hodinky a nie za wearable smartfón.

Pozrite siUž aj Samsung má prvý ohybný mobil, zatiaľ nepôjde do predaja

Hodinky podporujú ovládanie gestami a fungujú zároveň ako smartfón. Vo verzii s eSIM umožňujú telefonovanie a pripojenie na 4G internet. Verzia bez eSIM sa dá prepojiť so smartfónom cez Bluetooth a na internet sa viete dostať cez Wi-Fi.

Tento hybrid hodiniek a smartfónu dokonca disponuje 5 Mpx fotoaparátom, ktorý viete využiť na videohovory, no tiež na fotografovanie. Nechýbajú funkcie na sledovanie spánkovej aktivity a tiež snímač srdcového tepu.

Hodinky nubia Alpha budú disponovať odolnosťou voči vode a budú sa predávať v čiernom farebnom spracovaní. Pre skutočných fajnšmekrov bude k dispozícii aj verzia s 18-karátovým zlatom.

Pozrite siSamsung Galaxy Fold – prvý skladací smartfón, ktorý si môžete kúpiť

Cena hodiniek začína na 450 € vo verzii s Bluetooth. Za eSIM verziu zaplatíte 550 € a pokiaľ by ste mali záujem o zlatú verziu, pripravte si 650 €.

Čo sa týka dostupnosti, už v apríli sa budú dať hodinky kúpiť v Číne a na jeseň by sa mali dostať aj na európsky trh. Neviem ako vy, ale my v redakcii sa už nevieme dočkať.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2019 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2019 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Lenovo (Slovakia), ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

https://www.youtube.com/watch?v=CupF_rXP-68

Zdrojnubia

Komentáre k článku