nreal – okuliare, ktoré chcú urobiť revolúciu v rozšírenej realite

Rozšírená realita alebo AR sa neustále vyvíja. Po fiasku AR okuliarov Google Glass prichádza na trh ďalší podobný gadget. Má čínsky start-up nreal šancu na úspech?

https://www.youtube.com/watch?v=zhdnlwaldJE

Prvé, čo vás určite na okuliaroch zaujme je dizajn. Ten nie je taký kontroverzný a futuristickým akoby ste možno čakali. Nreal ponúka niekoľko farbených kombinácií a v podstate ide o takmer obyčajné okuliare.

ZDROJ | nreal

Pozrite siNPTS | Google Glass – futuristické okuliare s minimálnym využitím

Pod ochrannými sklami okuliarov nájdeme senzory a kamery. Nreal Light okuliare vážia iba 85 gramov, takže ani neucítite, že nosíte nejaké technologické zariadenie. Okuliare zvládnu premietať obraz v kvalite 1080p. Okuliare disponujú funkciou SLAM, čo je skratka pre simultánnu lokalizáciu a mapovanie, ktoré okuliare dokážu zobrazovať.

https://www.youtube.com/watch?v=0DT3wEY5NnU

O chod systému sa stará modul s procesorom Qualcomm Snapdragon 845 a operačný systém Android. Modul je vo veľkosti, ktorá sa vám zmestí do vrecka, keďže pri nosení okuliarov ho musíte mať neustále pri sebe. Samotné okuliare sa nabíjajú cez USB-C kábel a v balení dostanete aj špeciálne dotykové ovládanie. Ovládať okuliare tak môžete aj cez smartfón pomocou napojenia USB-C kábla.  Firma vraj bude podporovať nabíjanie cez Samsungy.

ZDROJ | nreal

Pozrite siZabudnite na smart watch, prichádzajú inteligentné okuliare Focals

Okuliare umožnia premietať virtuálny obraz na stenu, ktorý vidia iba tí, ktorí majú AR okuliare nreal nasadené. O zvukový zážitok sa postarajú dva reproduktory s podporou 360° audio a zabudovaným mikrofónom pre ovládanie hlasom.

Pokiaľ vás okuliare nreal zaujali, dostupné by mali byť koncom tohto roku za cenu, ktorá by mala byť menej ako 1 000 eur. Zatiaľ nie je potvrdený presný dátum ani cena a dokonca ani obsah, ktorý by mal byť na platforme dostupný, no veríme, že sa tento produkt dostane aj na náš trh a neostane iba pri čínskom.

Zdrojnreal

Komentáre k článku