Novým smartfónom TCL 10 nebude chýbať podpora 5G, ani štvorité fotoaparáty

Nová séria smartfónov TCL 10 kombinuje viaceré prvky vlajkových lodí s priaznivou cenou, vďaka ktorej sa jej môže podariť zamiešať karty na trhu smartfónov aj napriek tomu, že patria skôr do strednej triedy.

Po nedávnom spustení predaja smartfónu TCL Plex na európskom trhu (vrátane Slovenska), sa spoločnosť TCL plánuje angažovať v oblasti smartfónov aj na severoamerickom trhu. Konkrétne tak urobí už v najbližších mesiacoch s novou sériou smartfónov TCL 10.

ZDROJ | TCL

Vlajkovou loďou v novej sérii bude model TCL 10 5G, ktorý (už ako napovedá jeho názov) bude vynikať najmä v podpore mobilných sietí 5. generácie. Z dôvodu udržania si priaznivej cenovej hladiny však smartfón nevyužije najvýkonnejšie čipsety na trhu, ale nižšiu 7. sériu čipsetov Snapdragon.

Na zadnej strane smartfónu môžeme vidieť štyri fotoaparáty, ich presné parametre však spolu so zvyškom výbavy zatiaľ nepoznáme. Hoci bola nová séria predstavená na aktuálne prebiehajúcej výstave CES 2020, výrobca si ďalšie podrobnosti šetrí až na februárovú výstavu MWC 2020.

Rovnako málo informácií máme zatiaľ aj o modeli TCL 10 Pro, ktorý podľa renderov ponúkne AMOLED displej s integrovaným snímačom odtlačkov prstov. TCL 10L bude v tejto trojici pôsobiť ako slabšie vybavený a cenovo najdostupnejší model z novej série.

Cenu, dátum vydania a ani presné špecifikácie novej série zatiaľ nepoznáme. Výstava MWC 2020 v Barcelone je však už za rohom, pričom dnes už vieme aspoň to, že novinky svojimi cenami neprekročia hranicu 500 dolárov.

ZdrojTCL (1),(2)

Komentáre k článku