Nový Zoner Photo Studio 18 má vylepšené rozhrania viacero nových funkcií

Jeden z najzaujímavejších foto programov na našom trhu je zo susedného Česka. Zoner Photo Studio dnes prichádza s už 18. verziou, ktorá má samozrejme množstvo noviniek. Prvou, ktorú si všimnete prakticky okamžite je nové používateľské rozhranie. To sa oproti pôvodnému až tak výrazne nezmenilo, no pôsobí prehľadnejšie a učesanejšie aj vďaka zúženej vrchnej lište. Vľavo je navigačné pole, v strede si opäť našiel miesto náhľadové okno, vpravo sú všetky dôležité nástroje.

Zoner Photo Studio 1811

„Chceme, aby prostredie programu bolo zrozumiteľné pre každého, aj pre toho, kto ZPS otvorí po prvý raz v živote. Tomu sme prispôsobili grafiku, vytvorili sprievodcu prvým spustením a zaradili funkcie, ktoré využije každý, kto svoje fotky rád zdieľa,“ hovorí produktový manažér Jan Kupčík.

https://www.youtube.com/watch?v=JyTyBfI1Ofs

Novinkou je modul Vyvolať, ktorý nahradil predchádzajúci modul RAW. Potešia aj prirodzenejšie expozičné úpravy svetiel a tieňov, nový filter Olejomaľba, plná podpora Ultra HD rozlíšenia a displejov s extrémne vysokým DPI alebo automatická geolokácia snímok. Omnoho zaujímavejšou novinkou je samostatný prehliadač fotografií, ktorý je integrovaný priamo do systému Windows. Ten sa spúšťa bez nutnosti spúšťania celého ZPS 18. Áno, tušíte správne, Zoner Photo Studio 18 je len pre počítače s týmto systémom.

Zoner Photo Studio 1813

Nechýba možnosť vytvárania Full HD videí z fotografií a jednoduché zdieľanie fotografií. Ak napríklad chcete poslať fotky e-mailom, nový Zoner ich automaticky nahrá do známej Zoneramy a príjemcovi pošle link, kde si ich môže pozrieť bez nutnosti sťahovania objemných fotiek. Čerešničkou „zdieľania“ je možnosť poslať fotku ako pohľadnicu cez službu Zoner Pohľadnice, samozrejme za poplatok.

Zoner Photo Studio 1814

Aj Zoner Photo Studio 18 si môžete vyskúšať na 30 dní zdarma. Ak sa vám zapáči, môžete si ho kúpiť za 59 € ako novú verziu alebo za 29 €, ak už máte minuloročnú verziu 17.

Zoner Photo Studio 1815

ZdrojZONER Software

Komentáre k článku