Nový vlajkový čipset Snapdragon 888+ 5G je tu, čo prináša?

ZDROJ | Qualcomm

Qualcomm na výstave Mobile World Congress 2021 predstavil nový čipset Snapdragon 888+ 5G, novú verziu čipsetu, ktorá vyslovene valcuje rebríčky najvýkonnejších smartfónov na trhu. Čo vlastne prináša?

Pri pohľade na vyššie odkazovaný rebríček najvýkonnejších smartfónov na trhu by sa mohlo zdať, že Qualcomm môže ešte nejakú dobu sedieť so založenými rukami a všetky najvýkonnejšie vlajkové lode na trhu môžu aj naďalej využívať aktuálny čipset Snapdragon 888. Konkurencia ale nespí a na vavrínoch nechce zaspať ani Qualcomm, ktorý predstavuje nový Snapdragon 888+ 5G.

Vylepšenia sa v prvom rade dočkal hlavný procesor Kryo 680, ktorému výrobca zvýšil maximálny takt z 2,84 až na 2,995 GHz. Vylepšenia dostáva aj umelá inteligencia, v rámci ktorej sa pri 32 TOPS zvyšuje výkon čipsetu oproti doterajšej generácii až o 20 %.

ZDROJ | TCL

Mobilný modem Snapdragon X60 5G zostáva bez zmeny, čipset tak naďalej podporuje 5G siete s maximálnou prenosovou rýchlosťou až do 7,5 Gb/s, ako aj bezdrôtové siete Wi-Fi 6 a Wi-Fi 6E. Bez zmeny zostáva tak isto aj obrazový procesor Qualcomm Spectra 580 podporujúci zachytávanie 4K HDR videa alebo 28 Mpx fotografií pri toku 2,7 Gpx za sekundu.

Pozrite siČím exkluzívnym nás majú osloviť tablety Lenovo Yoga Tab 13 a 11?

Qualcomm má už pre nový čispet aj prvých klientov. Nový Snapdragon 888+ 5G uvidíme v novom hernom smartfóne ASUS ROG Phone, ako aj v novej sérii smartfónov Honor Magic3, novej vlajkovej lodi od Motoroly a pripravovaných novinkách od čínskych spoločností Vivo a Xiaomi.

ZDROJ | ASUS

Celkovo si už ale výrobcovia objednali nový Snapdragon 888+ 5G pre neuveriteľných 130 modelov. Qualcomm sa zároveň pochválil tým, že 5G mmWave už podporuje už 39 partnerov z celého sveta vrátane telekomunikačných spoločnosti Deutsche Telekom a Orange.

ZdrojQualcomm

Komentáre k článku