Nový tablet od TCL sa dokáže zložiť na 3x, do predaja však zatiaľ nemieri

ZDROJ | TCL

Čínska spoločnosť TCL pokračuje v predstavovaní unikátnych zariadení, ktoré využívajú flexibilné OLED obrazovky. Tým najnovším je tablet, ktorý sa dokáže zložiť na trikrát do pomerne úzkeho smartfónu.

Rok 2020 bude minimálne v oblasti mobilného hardvéru zjavne patriť práve skladacím smartfónom a tabletom. Kým sa na trh dostávajú prvé použiteľné smartfóny s možnosťou zloženia na polovicu, spoločnosť TCL už pracuje s myšlienkou, že by sme vo vreckách mohli nosiť aj na 3x zložené tablety.

ZDROJ | TCL

Je ťažko povedať, či ide o smartfón alebo tablet. V plnej veľkosti má totiž nový koncept od TCL uhlopriečku 10“, ak ho ale chcete odložiť alebo za pochodu používať jednou rukou, zložením ho môžete zmenšiť na 6,65“ zariadenie s pomerom strán 20,8:9 a 3K rozlíšením obrazovky.

ZDROJ | TCL

Pozrite siZažili sme Lenovo novinky z CES! Nechýbal ani skladací ThinkPad X1 Fold

Spoločnosť pri tomto koncepte skombinovala pánty DragonHinge a ButterflyHinge, ktoré si sama vyvinula. Na funkčnom prototype konceptu beží operačný systém Android, do predaja však ešte ani zďaleka pripravený nie je.

ZDROJ | TCL

TCL taktiež oficiálne predstavilo koncept smartfónu, ktorý sa vysunutím obrazovky premení na tablet. Tento koncept sme mali možnosť spoznať predčasne už v priebehu februára vďaka portálu CNET, ktorý zverejnil jeho rendery ešte pred oficiálnym predstavením.

ZDROJ | CNET

Pozrite siVyskúšali sme prvú mini LED telku TCL 65X10 s Onkyo soundbarom

V tomto prípade by malo ísť o zhruba 9-mm zariadenie, ktoré sa dokáže rozšíriť z veľkosti 6,75″ na 7,8″ stlačením jedného tlačidla vďaka zabudovaným motorčekom priamo v pánte. Aj keď je už toto hybridné zariadenie dnes oficiálne predstavené, TCL zatiaľ viac ako len vizualizácie a maketu svetu neukázalo.

ZDROJ | TCL

Spoločnosť zatiaľ nehovorí o tom, kedy a či vôbec premení tieto koncepty na reálne zariadenia. Keďže však s odolnosťou v reálnych každodenných podmienkach v súčasnosti zápasia aj skladacie smartfóny Samsung Galaxy Z Flip a Motorola razr, výroba takýchto konštrukčne ešte komplikovanejších zariadení musí byť pre spoločnosť v tejto chvíli nočnou morou, do ktorej sa okrem predstavenia konceptov zatiaľ nemusí vôbec hrnúť.

Zdroj

Komentáre k článku