Nový tablet Creative: Neprehnali to so špecifikáciami?

Hrúbka 8,1 mm patrí k tým najlepším na trhu. Síce na najtenší tablet od Toshiby, AT 200 s 7,7 mm ešte Creative „nedorástol“, ale je na dobrej ceste. ZiiLABS vytvorila tablet, ktorý sa náramne podobá napríklad na Samsung Galaxy Tab 10.1, no s dizajnom je pri takomto kúsku elektroniky ťažké experimentovať. Ako vyzerá aspoň v číslach  nový model s pôsobivým menom Jaguar 3?

ZiiLABS Jaguar 3

Bude mať aj v skutočnosti Magnéziové telo?

Myslím, že veľa z vás sa ešte so značkou ZiiLABS nestretlo. Je to menšia singapurská spoločnosť, ktorá v januári roku 2009 prešla pod Creative. Tablet Jaguar je spoločným projektom, ktorý nemusí upadnúť do zabudnutia. Prvé vzorky by mali vybraným zákazníkom doraziť už o mesiac. Môžu sa tešiť na moderný vzhľad s veľmi slušnou hardvérovou výbavou. Jaguar 3 by mal byť dostupný v dvoch farebných variáciách, čierno-bielej a čisto čiernej. Zaujímavo vyznieva v oficiálnych špecifikáciách magnéziové, či inak horčíkové šasi. Ak sa konštrukcia potvrdí, zaiste nepôjde o najlacnejší tablet. Na druhú stranu sa stane najlahším 10,1″ tabletom na svete s hmotnosťou iba 480 gramov. Tenké, len 8,1 mm telo je vybavené 10,1“ displejom s rozlíšením 1 280 x 800 bodov a pomerom strán 16:9. Najpravdepodobnejšie bude inštalovaný TFT panel s 176°pozorovacím uhlom. Operačný systém zastúpi Android vo verzii 3.2.

ZiiLABS Jaguar 3

Dočkáme sa Štvorjadra?

Procesor z vlastnej produkcie, ZMS-20 poskytne dvojicu jadier a 1,5 GHz frekvenciu. Návrh počíta aj so štvorjadrovým ZMS-40, no nemyslím si, že ho bude obsahovať už aj v prvej verzii. Operačná pamäť dosiahne 1GB DDR2 alebo DDR3 pamäte. Ani fotoaparát nenechal výrobca nepovšimnutý. Predná kamera dosahuje HD rozlíšenie, pravdepodobne 2 Mpx. Zadný fotoaparát má mať neuveriteľných 12 Mpx s LED diódou a možnosťou nahrávania FullHD videa. Dokonca duálny mikrofón poskytne do nahrávanej stopy stereo zvuk. Vnútorné úložisko má obsahovať podľa verzie štandardne 16 GB, 32 GB alebo 64 GB. Nebudú chýbať aj základné komponenty ako Bluetooth, žiaľ len vo verzii 2.1, GPS, akcelerometer, gyroskop alebo digitálny kompas. Výborná je aj podpora konektorov. Tešiť sa môžete na HDMI 1.4, microUSB 2.0, ale aj na slot pre microSD karty. Tablet má pre šetrenie energiou obsahovať aj špeciálny mód uspania. Informácie o používanej batérií, cene alebo presnej dostupnosti nie sú zatiaľ známe. Bude však zaujímavé sledovať, čo sa v skutočnosti z týchto špecifikácií potvrdí.

ZiiLABS Jaguar 3

Foto: ZiiLABS

Komentáre k článku