Revolučný snímač odtlačku prsta od Qualcommu môže byť aj pod displejom!

ZDROJ | Vivo

Spoločnosť Qualcomm počas kongresu MWC Shanghai 2017 predstavila výsledok niekoľkoročného vývoja – úplne nový snímač odtlačku prsta. Novinka s označením Fingerprint Sensors dokáže fungovať aj keď je nad ňou akýkoľvek povrch. Na snímanie využíva ultrazvuk.

ZDROJ | Qualcomm

Ultrazvukový snímač odtlačku prsta sa tak môže stať malou revolúciou nielen v mobilnom biznise. Predstavte si totiž smartfón, ktorý má displej od okraja po okraj, odhora až nadol. Nikde neostáva miesto na snímač odtlačku prsta, až na zadnú stranu, ktorá je ale veľmi nepraktická.

Vďaka novému Fingerprint Sensor postavenému na pôvodnej technológii Snapdragon Sense ID je ale možné snímač umiestniť fyzicky pod displej. Fungovať má podľa výrobcu nielen pod sklom, ale aj plastom či dokonca kovom.

ZDROJ | Vivo

Veľkou výhodou je tiež jeho funkčnosť aj keď má používateľ vlhké ruky či dokonca pod vodou. Samozrejmosťou je možnosť využívania gest. Čerešničkou nového snímača je schopnosť snímač aj srdcový tep či detegovať prúdenie krvi.

Z výhod, ktoré používateľ nevidí je dobré vedieť napríklad o vyššej bezpečnosti, keďže snímač dokáže pracovať s 3D detailami odtlačku prsta.

Snímačov je pritom viacero. Niektoré sú určené len pre použítie s kovom a sklom a pre procesory Snapdragon 630 a 660, iné sú zas pre všetky typy povrchov s možnosťou využitia aj mimo platforiem Snapdragon.

ZDROJ | Vivo

Prvé snímače sa k výrobcom dostanú ešte tento rok, v smartfónoch a iných zariadeniach ich ale uvidíme až prvej polovici budúceho roka. Prvým smartfónom s takýmto snímačom má pritom byť upravený Vivo Xplay 6, ktorý má snímač pod displejom.

ZdrojQualcomm

Komentáre k článku