Nový reproduktor od B&O – Beoplay P6 sľubuje impozantný výkon

ZDROJ | Bang & Olufsen

Bang & Olufsen má vo svojom portfóliu už niekoľko prenosných reproduktorov. Napríklad Beoplay A1, A2, alebo P2. Posledný prírastok P6 sľubuje malé rozmery a veľký výkon.

recenziaBang & Olufsen Beoplay P6 – štýlovka s krásnym zvukom

ZDROJ | Bang & Olufsen

Známa dánska spoločnosť Bang & Olufsen predstavila nový prenosný reproduktor Beoplay P6, ktorý sa začne predávať už koncom tohto mesiaca. Ak niečo podobné hľadáte a vydržíte pár dní, môžete byť jeho pyšným majiteľom.

Pozrite siZNAČKY | Bang & Olufsen – kráľ, ktorý panuje audio svetu viac ako 90 rokov

ZDROJ | Bang & Olufsen

Zariadenie je vyrobené z prvotriednych materiálov – navrhla ho dánska dizajnérka Cecília Manzová. Dizajn je inšpirovaný zvukovým systémom Bang & Olufsen Beomaster 6000, kožený remienok zase pripomína Beoplay A1.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Bezdrôtový reproduktor má v sebe tri zosilňovacie kanály – dva pre širokopásomové stereo reproduktory a jeden pre basový reproduktor. Papierový výkon je úctyhodný, v špičke má dať až 215 W! Skutočný výkon bude samozrejme rádovo nižší, 2 600 mAh batéria to svojou kapacitou nemá ako utiahnuť. Keď sme už pri nej, mala by dokázať prehrávať až 16 hodín hudby pri strednej hlasitosti. Batéria sa nabíja cez USB-C konektor približne 3 hodiny. Spotreba reproduktora sa pohybuje na hodnote 14 W, v pohotovostnom režime len 0,5 W.

https://youtu.be/i0egyE8Onc0

Rozmery Beoplay P6 sú 170 x 130 x 68 mm, hmotnosť je prekvapivých 1 000 gramov. Zariadenie má odolnosť voči striekajúcej vode a prachu (IP54), Bluetooth je vo verzii 4.2.

Pozrite siB&O Beoplay P2 – malý, ale poriadne výkonný

Novinkou je tlačidlo OneTouch. Umožňuje prístup k Siri, alebo Google Assistant z vášho smartfónu, prijímať hovory, alebo nastavovať predvoľby zvuku. Ďalšie štyri tlačidlá slúžia na zapnutie / vypnutie zariadenia, párovanie s Bluetooth a reguláciu hlasitosti. Pre plné stereo tu nájdeme bezdrôtový režim párovania, samozrejme sa však nevyhneme investícii do dvoch reproduktorov.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Beoplay P6 bude v čiernej a prírodnej sivej farbe. Predávať sa začne 23. apríla, cena je stanovená na 399 eur.

ZDROJ | Bang & Olufsen

ZdrojBang & Olufsen

Komentáre k článku