Nový Renault Talisman prichádza už aj s kufrom

Renault dnes počas svojej tlačovej konferencie oficiálne predstavil Renault Talisman vo verzii Grandtour, ktorý so svojim súrodencom „bez kufra“, predstaveným v júli minulého roka zdieľa dynamické línie a ponúka praktické prepravné vlastnosti.

https://youtu.be/6-MsnlHGd7M

TALISMAN Grandtour je prirodzeným rozšírením verzie sedan. Ponúka rovnako vyvážené rozmery, vrátane štíhleho profilu a vysokej bočnej línie, ktoré automobil opticky predlžujú a rozširujú. Zachovaná zostáva aj bočná línia stúpajúca smerom k zadnej časti, ako aj línia strechy, ktorú zdôrazňujú elegantné strešné pásy a ktorá sa končí v predĺženom zadnom spojleri,“ povedal Laurens van den Acker – Senior viceprezident pre korporačný dizajn.

Renault Talisman Grandtour TB_01

Nový Talisman Grandtour je len o 1 cm dlhší než sedan (4,86 m) a vďaka dlhému rázvoru 2,1 metra ponúkne dostatok priestoru pre cestujúcich vpredu a najmä pre tých vzadu. Poteší aj vyššia strecha v zadnej časti, vďaka ktorej priestor nad hlavou oproti verzii sedan narástol o 30 mm.

Renault Talisman Grandtour TB_02

Pozrite si5 vecí, ktoré si na novom Renaulte Kadjar zamilujete aj vy

Základným lákadlom, oproti verzii sedan, bude v prípade Renaultu Talisman Grandtour väčší batožinový priestor. Jeho základný objem je 572 dm3. Sklopením zadných sedadiel ho môžete navýšiť na slušných 1 700 dm3.

ZDROJ | Renault

Súčasťou najvyššej výbavy, ktorá nesie označenie Initiale Paris sú aj kožené sedadlá vybavené vyhrievaním a ventiláciou. Nechýba ani funkcia pre masáž na vodičovom a spolujazdcovom sedadle. Tá ponúkne niekoľko režimov a možnosť nastavenia intenzity samotnej masáže.

Renault Talisman Grandtour TB_03

Pozrite siVIDEO: Renault Espace, takto má vyzerať MPV 21. storočia

Výbava z pohľadu asistenčných systémov zahŕňa monitorovanie jazdných pruhov, adaptívny tempomat, LED svetlá Pure Vision, denné svietenie pomocou predných aj zadných LED svetiel, alebo systém pre automatické parkovanie a vyparkovanie.

ZDROJ | Renault

Multimediálnu stránku má okrem audio systému BOSE s 12 reproduktormi na starosti aj systém R-LINK 2, ktorý je ovládaný prostredníctvom veľkého 8,7″ dotykového displeja. Za samozrejmosť môžeme po vzore sedanu považovať použitie systému 4Control pre riadenie oboch náprav, alebo systém Multi-Sense. Ten ponúkne štyri prednastavené režim a jeden, v ktorom si budete môcť sami nastaviť 11 samostatných parametrov vozidla.

ZDROJ | Renault

Nový Renault Talisman Grandtour sa do predaja dostáva tento mesiac, pričom jeho cena so základnou výbavou LIFE a naftovou motorizáciou Energy dCi 110 štartuje na sume 24 490 €. Ak si však budete chcieť dopriať to najlepšie, Renault Talisman Grandtour vo výbave Initiale Paris si budete môcť kúpiť za 37 490 € v prípade benzínového modelu Energy TCe 200 EDC, alebo za 38 390 € v prípade najsilnejšieho naftového motora Energy dCi 160 EDC.

Komentáre k článku