Nový Parallels je rýchlejší, zaberá menej miesta a podporuje už macOS Mojave

ZDROJ | Parallels

Azda každý majiteľ Macu mal niekedy problém, ako spustiť program, ktorý sa vyvíja len pre Windows. Riešení je niekoľko, napríklad Boot Camp, VMWare Fusion, no už desať rokov je tu s nami známy virtualizačný softvér Parallers.

Parallels Desktop umožňuje spúšťať programy pre systém Windows, alebo vďaka prepínaniu z OS Windows na macOS a prenášať súbory a dáta. Ide o jednoduchý a účinný spôsob ako bezproblémovo využívať oba operačné naraz a v jednom počítači.

ZDROJ | Parallels

Spoločnosť tvrdí, že aktualizácia, ktorá je už k dispozícii, štartuje štyrikrát rýchlejšie ako predchádzajúca verzia a je plne pripravená na príchod macOS Mojave. Je teda pripravená na Dark Mode, ale aj napríklad na funkciu Quick Look známu s Windows 10.

Pozrite siWindows na Macu za 10 sekúnd? So SuperSpeedBlazer vraj áno

Ďalším výrazným zlepšením je optimalizované využitie pamäte. Každý virtualizovaný systém Windows môže využívať až 20 GB menej miesta na disku s novým Parallels 14.

https://youtu.be/Bj2u7FtZL7o

Týmto sa zlepšenia nekončia. Firma hovorí, že sa v novej verzii tiež zvýšila výkon v rôznych oblastiach. Okrem zrýchlenia spúšťania aplikácií a času inštalovania sa zlepšila rýchlosť operácii a formátovania v Apple File System – a to až o 30 percent. Majitelia nových iMacov Pro môžu zaznamenať až o 200 percent rýchlejší výkon v oblasti kódovania zvuku a videa, 3D modelovania, AI či kryptografie.

ZDROJ | Parallels

Pre majiteľov MacBookov prichádza zlapšená podpora pre Touch Bar, ktorá sa naplno prejaví v takých programoch ako je AutoCAD, Revit, SketchUp, Visual Studio, OneNote alebo Visio.

Kúpou virtualizačného softvéru Parallels získajú zákazníci prístup k nástrojom Parallels Toolbox, ktoré umožňujú ešte lepšiu spoluprácu medzi operačnými systémami macOS a Windows. Novinkami v nástrojoch je možnosť urobenia snímky obrazovky, ktorá zachytí obraz celej dĺžky webovej stránky, aj keď sa nezobrazí na obrazovky počítača. K dispozícii je aj nástroj na zmenu veľkosti obrazu a manažér RAM, keď sa virtualizačný softvér dostáva do pamäti. 

ZDROJ | Parallels

Paralles môže teda raz a navždy vyriešiť kompatibilitu programov, ktoré nie sú dostupné pre počítače so systémom macOS. Nie je to ale lacné riešenie. Upgrade z verzie 12 a 13 výjde používateľa na 49,99 eur. Nový zákazník bude platiť 79,99 eur ročne, alebo jednorazovo 99,99 eur. K tomu treba ešte samozrejme pripočítať cenu za licenciu pre Windows.

ZdrojParallels

Komentáre k článku