Nový Olympus OM-D E-M1X sme videli už aj naživo

Olympus dnes odbornej verejnosti predstavil svoj najnovší počin, nový CSC aparát Olympus OM-D E-M1X. Profesionálny model prichádza so zabudovaným vertikálnym gripom pre lepšie držanie a viacerými novinkami. Nie je pritom nástupcom modelu OM-D E-M1 Mark II, ale jeho súrodencom. Novinka viac sadne pre wildlife a športových fotografov.

recenziaOlympus OM-D E-M1X – toto je vrchol Micro 4/3?

Novinka má čo ponúknuť ale aj náročným fotografom, ktorí možno doteraz používali veľké DSLR. Olympus OM-D E-M1X je nielen podstatne menší, ale aj lacnejší. Telo sa u nás bude predávať s cenou 2999 €, predaj začne koncom februára.

Pozrite siOlympus OM-D E-M1X je ešte odolnejší a rýchlejší

Novinka má konečne aj vlastné menu. Stačí si ho nastaviť…

Nový Olympus OM-D E-M1X dokáže vytvárať 50 Mpx snímky aj z ruky.

V hľadáčiku dokáže zas zobrazovať živý náhľad použitia ND filtru.

Veľkým plusom má byť slot na 2 batérie (rovnaké, ako v OM-D E-M1 Mark II). V balení budú aj dve nabíjačky. Dve sú navyše aj sloty na SDXC karty s podporou UHS-II.

Cez USB-C port je možné batérie nielen nabíjať, ale aparát aj napájať. Hodí sa to najmä v mrazivom prostredí, kde interné batérie môžu kvôli mrazu zlyhávať, ale aj v štúdiovej fotografii.

Olympus s novinkou predstavil aj striebornú verziu OM-D E-M1 Mark II k 100. výročiu založenia značky.

Videli sme však aj unikát, ktorý príde na trh o pár rokov – objektív 150-400 mm, čo v prepočte predstavuje 300 – 800 mm. So zabudovaným 1,25x konvertorom z neho získate až 1 000 mm sklo! S použitím ďalšieho 2x konvertora až 2 000 mm objektív s f/11. Čistá šialenosť, pozrite sa na tie rozmery…

Ak by vás zaujímala roadmapa Olympusu. Produkty pre budúcnosť sú ale stále tajné.

 

Komentáre k článku