Nový modem Qualcommu zvláda v LTE sieti prenášať až 2 Gbit/s!

Americký gigant na poli mobilných čipov dnes predstavil svoj najnovší prírastok do rodiny Snapdragonov. Nejde však o nový procesor, ale modem Snapdragon X24, ktorý je určený pre siete LTE. V nich má byť schopný prednášať dáta rýchlosťou až 2 Gbit/s!

Pozrite siV mobile budeme surfovať cez 1 Gbit/s, Qualcomm a Intel majú nové modemy

Hoci sa už nemôžeme dočkať sietí 5G, siete 4G, teda LTE a jej nadstavby tu budú ešte mnoho rokov. Navyše 5G nepríde zo dňa na deň, ale potrvá roky, kým ju operátori spustia aspoň na úrovni súčasných 3G alebo 4G sietí.

Práve preto výrobcovia stále hľadajú možnosti, ako z tých súčasných technológií dostať maximum. Snapdragon X24 je presne takým zariadením.

Je to prvý LTE modem, ktorý je vyrobený 7 nm FinFET výrobným procesom a podporuje štandard LTE Cat.20, teda prenosové rýchlosti 2 Gbit/s pre download a 316 Mbit/s pre upload. Je to takmer dvojnásobné zvýšenie rýchlosti oproti minuloročnému modemu Snapdragon X20.

ZDROJ | Qualcomm

Extrémne rýchlosti sa Qualcommu a jeho novému Snapdragonu podarilo vďaka agregácii až 7x 20 MHz LTE sietí s 4×4 MIMO anténami z čoho vie vytvoriť do 20 LTE streamov. Pre upload využíva 3x 20 MHz agregáciu.

Modem podporuje technológie ako LTE FDD, LTE TDD vrátane podpory CBRS, LTE-U, LAA, LTE Broadcast, WCDMA (DB-DC-HSDPA, DC-HSUPA), TD-SCDMA, CDMA 1x, EV-DO i GSM/EDGE. Nechýba VoLTE Dual SIM či HD a Ultra HD Voice. Modem je zároveň vybavený presným multifrekvenčným GNSS pre presné určovanie polohy pomocou siete.

ZDROJ | Qualcomm

ZdrojQualcomm

Komentáre k článku