Nový Mercedes-Benz Triedy A bude možné požičiavať na diaľku

Daimler v Amsterdame predstavil pod značkou Mercedes-Benz nový model Triedy A. Ten okrem iných technologických vychytávok, ktoré ponúkajú aj vyššie modely, ponúkne jednu zaujímavosť – požičiavanie automobilu medzi blízkymi.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Pozrite siMercedes chce so svojím infotainmentom nahradiť v aute smartfón

Horúcou novinkou nového Mercedesu Triedy A je nový infotainment systém MBUX (Mercedes-Benz User Experience). Ten sa zobrazuje na dvojici displejov. Tie môžu byť v rôznych konfiguráciách – 7+7″, 7 +10,25″, alebo 10,25 + 10,25″.

ZDROJ | Mercedes-Benz

MBUX je postavený na umelej inteligencii, ktorá sa stará o takmer všetky súčasti systému. Tá pracuje vďaka výkonnému čipu Parker od NVIDIE. Nechýba ani  ovládanie hlasom LINGUATRONIC oslovením Hey Mercedes. Systém na rozpoznávanie hlasu má byť hybridný, teda okrem systému v samotnom automobile má využívať systém v cloude. Vďaka tomu vraj dokonale pochopí, čo od neho používateľ chce.

Príkladom má byť otázka, či bude zajtra v Amsterdame svietiť slnko, pričom systém to má pochopiť, či bude v Amsterdame pekne. V Amsterdame bolo mimochodom predstavené nové A-čko.

ZDROJ | Mercedes-Benz
ZDROJ | Mercedes-Benz
ZDROJ | Mercedes-Benz

O navigáciu sa má starať HERE, ktorej je Daimler spoluvlastníkom.  Aj v tej má mať ale prsty umelá inteligencia a má počas cesty ponúkať rôzne POI body, ktoré by mohli používateľa zaujímať. Čerešničkou bude zobrazenie s rozšírenou realitou vďaka prednej kamere na vozidle. Vďaka tomu na displeji uvidíte nielen cestu, ale aj navigačné pokyny.

Samozrejmosťou je podpora appky Mercedes Me, v ktorej majú pribudnúť nové funkcie ako napríklad sledovanie stavu vozidla, či to, kde ste auto zaparkovali.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Podľa portálu Engadget, Mercedes-Benz Triedy A bude prvým vozidlom z portfólia značky, ktoré ponúkne zdieľanie. Kľúč bude pritom možné nechať vo vozidle, kým si po auto nepríde známy bez toho, aby sa vôbec s majiteľom vozidla musel stretnúť.

Poslúži na to práve appka Mercedes Me, ktorá autorizuje blízkeho na to, aby mohol vozidlo otvoriť. Kvôli bezpečnosti má byť možnosť otvorenia časovo obmedzená.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Vo výbave (príplatkovej) nemajú chýbať ani technológie ako Active Distance Assist DISTRONIC, Active Emergency Stop Assist, Active Lane Change Assist či Active Brake Assist a PRE-SAFE PLUS.

Potešia aj aktívne LED svetlomety MULTIBEAM LED s 18 samostatnými LED zdrojmi v každom svetlomete. O zvuk vo vozidle sa môže starať aj systém Burmester.

Novinka sa na našom trhu objaví už čoskoro. Ceny zatiaľ nie sú známe.

ZDROJ | Mercedes-Benz

ZdrojEngadget.com,Mercedes-Benz

Komentáre k článku