Nový Lexus ES potvrdzuje svoju jedinečnosť

ZDROJ | Lexus

Ešte väčší luxus v Lexuse ES. Noví majitelia sa môžu tešiť na výnimočne tichú jazdu, vylepšené odpruženie a modernejší dizajn. Nenájdete tu revolučné zmeny, skôr praktické vylepšenia, či dizajnové prvky, ktoré potvrdzujú, že Lexus je vo svete motorizmu stále synonymom pre luxus.

ZDROJ | Lexus

Lexus ES prišiel na trh v roku 1989 a odvtedy je najobľúbenejší model spoločnosti. Celosvetovo sa ho predalo 2 milióny 650-tisíc kusov. Teraz prichádza so štvrtou generáciu mild-hybridu so zážihovými motormi 3,5 l V6, 2,5 l a 2,0 l.

Pozrite siLexus IS Wax Edition – najdrahší „gramofón“ na svete?

Nový Lexus ES prináša vylepšenia v komforte jazdy, v Lexus Safety System + nájdete zdokonalené bezpečnostné funkcie. Pozmenený je dizajn prednej mriežky chladiča a svetlometov.

Vo vnútri si môžete vybrať čalúnenie s kožou v odtieni Forest Brown alebo syntetickou kožou. Ovládacie prvky infotainmentu sú zasa prívetivejšie pre používateľov. Dotykový displej je posunutý bližšie k vodičovi (zhruba o 100 mm) a naklonený o päť stupňov, čo zlepšuje jeho ovládanie.

ZDROJ | Lexus

Vylepšení sa dočkala aj aplikácia Lexus Link. Svoj smartfón si viete synchronizovať so systémom Apple CarPlay alebo Android Auto. Pomocou aplikácie môžete vzdialene kontrolovať polohou vozidla, stav dverí, okien či svetlometov.

ZDROJ | Lexus

Lexus Safety System + prináša niekoľko noviniek. Ponúka rozšírený rozsah kamery a radaru, ktorý zväčší rozsah odozvy prednárazového bezpečnostného systému. Teraz už dokáže rozpoznať cyklistov za denného svetla a chodcov aj pri slabom osvetlení. Ďalej ponúka pomoc pri odbočovaní na križovatkách – zaregistruje protiidúce vozidlá a chodcov prechádzajúcich cez cestu.

Vo výbave nechýba asistent núdzového riadenia. Pokiaľ je v blízkosti vozidla (alebo priamo vo vašom jazdnom pruhu) chodec, asistent núdzového riadenia pomôže s riadením, aby zvýšil stabilitu vozidla a udržal ho v jazdnom pruhu.

Vylepšenia as dočkala kamera na sledovanie priestoru po bokoch Lexusu. Je zhotovená tak, aby ponúkala lepší výhľad na strany vozidla než štandardné vonkajšie zrkadlá, najmä v noci a za dažďa.

ZDROJ | Lexus

K tempomatu dynamickej jazdy pribuda funkcia regulácie rýchlosti v zákrutách. Tá vopred spomalí vozidlo podľa veľkosti blížiacej sa zákruty.

AHS BladeScan je systém adaptívnych diaľkových svetiel, kde svetlo zo zdroja diód LED svieti na čepeľovité zrkadlá, ktoré sa otáčajú vysokou rýchlosťou. Následne sa prenáša na objektív, ktorá osvetľuje cestu pred vozidlom. AHS BladeScan rozširuje rozsah diaľkových svetiel a pomáha oveľa skôr rozpoznať terén, chodcov a dopravné značky bez toho, aby oslepoval protiidúcich vodičov.

Lexus po prvý raz ponúka Platinovú Sonic farbu, ktorá zaujme výraznými tieňmi zdôrazňujúcimi líniu automobilu. Sivá Sonic vo vysokoleštenej úprave vykazuje metalický vzhľad. Pribudli aj nové interiérové farby. Popri orieškovohnedej farby Hazel si môžete objednať aj v hnedú Forest Brown. Model F SPORT sa bude dodávať v bielej farbe s vankúšmi sedadiel v dvojfarebnom bielo-červenom vyhotovení White-and-Flare Red v kombinácii s operadlami čiernej farby, ktoré mu pridajú športový vzhľad.

ZDROJ | Lexus

„Naším cieľom bolo prehĺbiť vysokú kvalitu modelu ES a pridať mu novú hodnotu. Okrem ďalšieho vylepšenia tichosti a komfortu jazdy sme sa snažili dosiahnuť lineárnosť pohybu vozidla v odozve na činnosť volantu, ktorá by bola verná zámerom vodiča,“ vysvetlil Tecuja Aoki, hlavný inžinier Lexusu.

Nový Lexus ES sa začne u nás predávať koncom roka.

Komentáre k článku