Nový iPad bude cenovo najdostupnejším tabletom od Apple

ZDROJ | Apple

Pri príležitosti dnešnej Apple konferencii zameranej na študentov, spoločnosť oznámila nový iPad. Ten sa okrem nových funkcií môže pochváliť aj prijateľnou cenou.

https://www.youtube.com/watch?v=IprmiOa2zH8

Nový tablet má podobne ako pôvodný iPad Pro, 9,7″ displej a podporu pre stylus pero Apple Pencil. Retina displej by mal zaručiť krásne farby a prvotriednu obrazovú kvalitu.

Z technických špecifikácií sa môžete tešiť na čip A10 Fusion, ktorý používajú smartfóny iPhone 7. Pre porovnanie, najvýkonnejšie iPad Pro používajú A10X čipy s lepšou grafikou a výkonom. Samotný čip sa stará o výkon, ktorý bez problémov zvláda aj najnovšie aplikácie s rozšírenou realitou.

Čo sa týka softvéru, Apple sa rozhodlo vydať vynovenú verziu programu iWork s podporou funkcií pre Apple Pencil. Spoločnosť Apple sa nezabudla pochváliť aj číslami. V App Store napríklad nájdete až 200 000 edukačných aplikácií z celkového počtu milión aplikácií dostupných pre iPad.

ZDROJ | Apple
ZDROJ | Apple

Pozrite siNové Apple iPady Pro ponúknu 120 Hz displej s podporou HDR a 512 GB pamäťou

Spomínaný stylus Apple Pencil môžete využiť v aplikáciách ako Notability, Pages, Numbers, Keynote či Microsoft Office. Ak sa venujete grafickému dizajnu či ilustrovaniu, Apple Pencil bude ideálnym riešením.

iPadu nechýbajú dve kamery s možnosťou HD video, ktoré využijete na natáčanie, skenovanie či FaceTime hovory. Opäť škoda, že Apple neponúkol aspoň Full HD. V roku 2018 by to už mala byť samozrejmosť.

Nový iPad disponuje 10-hodinovou výdržou batérie na jedno nabitie a vo vnútri nájdete najnovší operačný systém iOS 11.
iPad sa dá objednať už tento týždeň za veľmi priaznivé ceny.

ZDROJ | Apple
ZDROJ | Apple

Pozrite siDruhá generácia Apple Pencil by mohla pracovať i bez iPadu

Najlacnejší model určený školám začína na 299 dolároch. Cena v eurách pre bežných používateľov je 349 eur vo verzii Wi-Fi s 32 GB úložiskom. Za 128 GB úložisko zaplatíte 439 eur.

Verzia s LTE stojí 479 eur (32 GB) a 569 eur (128 GB). Na výber máte tri farebné spracovania – Silver (strieborná), Gold (zlatá) a Space Gray (vesmírne šedá). Cena Apple Pencil je 99 eur a pre školy 89 dolárov.

Čo sa týka dostupnosti, Apple na oficiálnej stránke píše možnosť objednávok už tento týždeň v týchto krajinách – Austrália, Rakúsko, Belgicko, Kanada, Čína, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Hong Kong, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Japonsko, Luxembursko, Holandsko, Nový Zéland, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Singapur, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Spojené arabské emiráty, Veľká Británia a USA.

ZDROJ | Apple

Pozrite siSamsung Galaxy S9+ a Apple iPhone X. Ktorý fotí lepšie?

Tablet bude dostupný pre Indiu, Rusko, Thajsko, Turecko a ďalšie krajiny od apríla. V tejto skupine krajín by sme mali byť aj my. Pre Južnú Kóreu a ďalšie regionálne krajiny bude tablet dostupný až od mája.

Niektoré zo svetových škôl sa tiež môžu tešiť na možnosť dať študentom 200 GB iCloud úložiska zdarma. Je však potrebné mať školou založené Apple ID.

Spoločnosť Apple ukazuje, že napriek klesajúcemu záujmu o tablety vie ponúknuť perfektné zariadenie za priaznivú cenu.

ZdrojApple

Komentáre k článku