Nový infotainment Fordu dostane Waze a alkohol kalkulačku od Sygicu

ZDROJ | Sygic

Ford na konferencii CES ukázal svoju predstavu infotainment systému. Nebude mu chýbať navigácia Waze ani alkohol kalkulačka. Zatiaľ však bude spolupracovať len s iPhonom.


Len pred niekoľkými hodinami sme vás informovali, že Mercedes chce zatraktívniť svoj infotainment systém. Zmeny chce vo vlastnom softvérovom prostredí vykonať aj Ford a na CES konferencii nám automobilka v spolupráci s Waze a Sygic odhalila detaily.

Prvou novinkou je príchod Waze navigácie do áut značky Ford. Pôjde samozrejme o vybrané modely, ktoré budú mať systém SYNC 3. Ten bude spolupracovať s funkciou SmartDeviceLink, ktorá umožní zrkadlenie obrazu zo smartfónu na palubný počítač a ovládať telefón aj auto z pohodlia jedného displeja. Táto integrácia však bude zatiaľ možná len s iOS zariadeniami.

ZDROJ | Sygic

Waze do budúcna plánuje zaviesť svoj systém spolu s SmartDeviceLink do ďalších automobilov. Na svoje by si preto mali prísť aj tí, ktorí nevlastnia Ford.

Pozrite siFord po novom dizajnuje autá za pomoci Microsoft HoloLens

Za druhú novinku v autách americkej automobilky je zodpovedný slovenský Sygic. Ten okrem optimalizácie pre dotykový palubný displej prinesie aj novú funkciu, alkohol kalkulačku. V podstate nejde o nič prevratné. Ak vodič do auta nastúpi po desiatej hodine večer, systém sa ho spýta či požil alkohol. Ak bude odpoveď kladná, nasledovať budú otázky týkajúce sa pohlavia, váhy, počtu nápojov a čas, kedy vypili ten posledný. Na základe odpovedí aplikácia vyhodnotí či je vodič spôsobilý jazdy. Či sa už informáciou šofér bude riadiť alebo nie zostáva na ňom.

ZDROJ | Sygic

Nový infotainment zatiaľ bude spolupracovať len s majiteľmi iPhonov. Ak sa ale používateľ vyberie touto cestou, pri využívaní Waze nemôže používať CarPlay. My ale pevne veríme, že na rad príde časom aj Android.

ZdrojSygic,Waze

Komentáre k článku