Nový Hi-Res prehrávač Fiio M7 má USB-C. Bude to ale dôvod na kúpu?

Známy čínsky výrobca kvalitného osobného audia – hlavne slúchadiel, slúchadlových zosilňovačov a DAC prevodníkov predstavil svoj najnovší prírastok – hudobný prehrávač Fiio M7.

Mnohí čitatelia možno ohrdnú nos nad slovami „čínsky výrobca“, avšak faktom je, že Čína vyrába nielen mimoriadne zlé šmejdy, ale aj skutočne kvalitné a spoľahlivé zariadenia, napríklad iPhone. Práve spoločnosť Fiio, ktorá vznikla len v roku 2007, si dala za cieľ zvýšiť povesť obávanému nápisu „vyrobené v Číne”.

https://youtu.be/ekG-kLn5ga4

Fiio po prvykrát financoval M7 produkt formou crowdfundingu, aby tak vraj získal spätnú väzbu od trhu. Keďže sa už začal jeho celosvetový predaj, môžeme usudzovať, že zákazníci a investori boli s týmto výrobkom spokojní.

ZDROJ | Fiio

Prehrávač podporuje tieto bezstratové formáty: FLAC: 192 kHz / 24 bitov, WAV: 192kHz / 24bit, WMA Lossless: 96kHz / 24bit, AIFF: 192 kHz / 24 bitov, Apple Lossless: 192 kHz / 24 bitov, DSD: DSD64, APE – FAST: 192 kHz / 24 bitov.

ZDROJ | Fiio

Fiio M7 je osadený štvorjadrovým procesorom Samsung Exynos 7270 s 1,4 GHz frekvenciou, DAC konvertor je výkonný 32-bitový ES9018Q2C. Dotyková obrazovka má 3,2 palca s rozlíšením 480 x 800, čo je postačujúce na zobrazenie obalu platne, informáciách o skladbách a podobne. ROM má veľkosť 4 GB, z čoho sú pre používateľa vyhradené 2 GB, zvyšok musí uložiť do micro SD karty (maximálna kapacita je 512 GB).

Pozrite siFiio E17 Alpen nakopne vaše slúchadlá prakticky kdekoľvek

Zariadenie váži 116 gramov, je to celokovová krabička s rozmermi 52 x 109 x 13 mm. Výdrž batérie sa pohybuje na hodnote 20 hodín, pohotovostný čas má byť až 40 dní. M7 má v sebe dokonca zabudované aj FM rádio, avšak tomuto kroku – rádio v Hi-Res prehrávači – som veru nepochopil. Iným to možno dáva pridanú hodnotu a využijú túto funkciu.

ZDROJ | Fiio

Čo sa týka spomínaného USB-C portu, ten neslúži len na nabíjanie a synchronizáciu prehrávača, ale aj na pripojenie slúchadiel s týmto konektorom. Avšak tieto slúchadlá musia mať vlastný DAC konvertor, takže pravdepodobne využijete USB-C len na nabíjanie a prenos dát. Slúchadlá tiež môžete pripojiť cez nesmrteľný 3,5 mm jack, alebo moderne – cez Bluetooth 4.2, ktorý má aptX kodek (s podporou aptX-HD).

Pozrite siAstell & Kern so svojim novým audio lineupom nepoteší vaše peňaženky

Nový hudobný prehrávač Fiio M7 sa už začal predávať, jeho cena je stanovená na 200 dolárov. Dostupný je v čiernom a striebornom prevedení. K zariadeniu sa dá dokúpiť aj kožené púzdro LC-M7.

ZDROJ | Fiio

Tak čo na to poviete? Za takú cenu mať prenosné Hi-Res zariadenie nie je vôbec zlé. Treba k tomu ešte dve veci – kvalitné bezstratové nahrávky a tiež špičkové slúchadlá. Teda žiadne MP3 z YouTube a slúchadlá pribalené k smartfónu.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojFiio

Komentáre k článku