Nový ASUS ZenBook S13 – kompaktný 13,9-palcový elegán s výstupkom na displeji

ZDROJ | ASUS

ASUS sa rozhodol ísť proti prúdu a namiesto módneho výrezu v displeji urobil opak, vytvoril výstupok, do ktorého umiestnil webovú kameru. Taiwanská novinka, ktorá bola predstavená na CES v Las Vegas, toho ponúka ale oveľa viac.

ZDROJ | ASUS

ZenBook S13 upúta pozornosť bezrámovým displejom NanoEdge (v skutočnosti majú 2,5 mm) a najväčším pomerom obrazovky ku telu na svete – až 97 %.

Vďaka užším rámikom má nový ZenBook 13 až o 12,5 % menšiu veľkosť ako iné modely s 13,9“ obrazovkou (Acer, Apple, HP, Huawei, Lenovo, Microsoft, Samsung). Jeho hrúbka je 12,9 mm a hmotnosť 1,1 kg.

ZDROJ | ASUS

IPS displej má Full HD rozlíšenie (1920 x 1080) so 100 % sRGB pokrytím. Vo vnútri môže byť novinka osadená procesorom Intel Core až do i7 (ôsmej generácie), doplnená o diskrétnu grafiku NVIDIA MX150 a RAM max. 16 GB (LPDDR3 s 2 133 MHz). SSD disk (PCIe x4 rozhranie 3.0) môže mať maximálnu veľkosť 1 TB.

https://youtu.be/HthJBgeaDDE

Grafika GeForce MX150 využíva revolučnú architektúru NVIDIA Pascal, ktorá poskytne výkon podobný ako v desktopových počítačoch. To poteší nielen hráčov najnovších hier, ale aj kreatívnych ľudí pri renderovaní videa, úprav fotografií alebo 3D modelovaní.

Pozrite siASUS ROG Mothership – takéto herné delo ste ešte nevideli!

ZDROJ | ASUS

ZenBook S13 má tri USB 3.1 porty. Dva USB-C druhej generácie a jeden štandardný USB-A. Obidva USB-C porty podporujú rýchle nabíjanie, prenos dát a externé displeje. Na novinke ostalo miesto aj na čítačku pamäťových kariet microSD. Dodávaný ASUS Mini Dock pridáva ďalšie dva USB porty a jeden HDMI výstup.

ZDROJ | ASUS

ASUS sľubuje 15-hodinovú výdrž, ktorú má zabezpečiť 50 Wh batéria. Tá sa nabije na 60 % za 49 minút. Chladiaci systém má dva ventilátory, vylepšený dizajn chladenia zabezpečí maximálny výkon zariadenia.

ZDROJ | ASUS

Prístup k zariadeniu stráži senzor odtlačkov prstov integrovaný do touchpadu a technológia Windows Hello. Mimochodom, s notebookom je dodávaný Windows 10 Pro. Ovládať sa dá pomocou hlasového asistenta Amazon Alexa.

ZDROJ | ASUS

Ani po zvukovej stránke by nás ZenBook S13 nemal sklamať. Tím ASUS Golden Ear spolupracoval s firmou Harman Kardon na produkcii novej generácie zvukovej technológie ASUS SonicMaster Premium. Výsledok vraj stojí za to. Zariadenie má dva kvalitné stereo reproduktory a priestorové zvukové efekty, ktoré poznáme z kín. Špeciálny inteligentný zosilňovač zabezpečuje vysoký výkon s minimálnym skreslením silného a čistého zvuku.

ZDROJ | ASUS

Táto nadupaná celokovová novinka sa začne predávať v priebehu prvého štvrťroka tohto roku, ceny spoločnosť zatiaľ neoznámila.

ZDROJ | ASUS

Komentáre k článku