Nový Android P bude rozhraním pripomínať iOS z iPhone X

ZDROJ | Google

Najnovší operačný systém Android P so sebou prináša množstvo dizajnových aj funkčných noviniek. Na internete sa objavili správy, že dizajn sa inšpiroval aj u konkurencie.

Už pri vydaní prvej verzie Androidu P sme mohli vidieť, že nový operačný systém pre Android smartfóny je na výrezy v smartfónoch, ktoré sa stávajú čoraz (ne)populárnejšie, pripravený.

Ak má smartfón výrez, notifikácie sa jednoducho posunú – hodiny v notifikačnej lište na ľavú stranu, kde sa budú zobrazovať aj štyri notifikačné ikony aplikácií. Ďalšie notifikácie budú naznačené malou bodkou.

ZDROJ | Google

Pozrite siNový Android P je na verejnosti, aké novinky prináša?

Nová správa hovorí, že nové, aktualizované rozhranie pre Android P vraj vyzerá podobne ako používateľské rozhranie na iPhone X. Okrem vrchnej časti lišty, ktorá trochu pripomína iOS, pozornosť priťahuje aj spodná časť v tvare krátkej pilulky. O niečo dlhší tvar a dostanete náhradu Home tlačidla na iPhone X.

Obrázok z rozhrania uverejnil samotný Google, neskôr fotku stiahol, no kópie ostali. Spodná lišta už nedisponuje tlačidlom pre multitask.

Zatiaľ sa však môže jednať iba o testovaciu verziu rozhrania, ktorá sa vo finále môže zmeniť. Spoločnosť už aj predtým testovala rôzne verzie rozhrania, ktoré sme však v realite nikdy nevideli.

Pozrite siAndroid P má priniesť podporu pre výrezy v obrazovke a celkom nový dizajn

Keby k tejto zmene prišlo, išlo by o výraznú zmenu klasického Android rozhrania, ktorá by sa priblížila viac k intuitívnemu dizajnu systému Apple smartfónov.

Napriek tomu by nové rozhranie mohlo vývojárom pomôcť jednoduchšie prispôsobovať aplikácie pre bezrámčekové displeje. O mesiac sa bude konať vývojárska konferencia Google I/O, kde by sme sa mohli dozvedieť nové detaily o plánovaných dizajnových zmenách Androidu P.

Čo na takúto výraznú zmenu v operačnom systéme poviete? Išli by ste do toho, alebo skôr obľubujete klasickú verziu Androidu s multitask tlačidlom?

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku