Nový Alcatel Flash so štyrmi kamerami a 10-jadrovým procesorom

ZDROJ | Alcatel

Najväčší výrobcovia mobilných telefónov z top 5 sa často predbiehajú v tom, kto akú novinku, inováciu či pikošku v niektorom zo svojich nových modelov predstaví. No občas sa stane, že im „vietor z plachiet“ vezme tá-ktorá z minoritných značiek. To je dôkaz, že žiadnu konkurenciu nemožno podceňovať.

Podobný kúsok práve vyviedla spoločnosť TCL, ktorá pod značkou Alcatel predstavila prvý smartfón so štyrmi fotoaparátmi Alcatel Flash.

ZDROJ | Alcatel

Smartfónov Alcatel s označením Flash už bolo niekoľko, napriek tomu v názve novinky nenájdeme žiadne číselné ani iné charakteristické označenie. Zaujímavosťou tak isto je, že sa tento smartfón objavil na stránkach Alcatel Stredný východ, napríklad Saudskej Arábie či Spojených arabských emirátov. Ale prejdime k tomu, čo je pri novom smartfóne Alcatel Flash podstatné.

Pozrite siFotosmartfón Alcatel Flash 2 s dvoma LED-kami

Spomenuli sme, že Alcatel Flash má štyri fotoaparáty. Čakáte, že na zadnej strane sú tri snímače, ako v prípade Lenovo Phab2 Pro? Nie je tomu tak. Unikátnosť a prvenstvo si Alcatel Flash berie za dva predné fotosnímače so samostatnými optikami, ktoré robia tandem dvojici zadných fotoaparátov.

ZDROJ | Alcatel

Zadné kamery majú 13 Mpx Mono + RGB senzory Sony IMX258 veľkosti 1/3,06 s 1,12 µm pixelmi. Obe šesťprvkové optiky majú clonu f/2,0. Zaostrovaniu poslúži fázová detekcia PDAF a ako blesk je k dispozícii dual tone LED.

Selfisti, tešte sa! Ak vám doteraz bola jedna predná kamera málo, tak v novom Alcatel Flash sú hneď dve. Pod šesťprvkovými optikami s clonami f/2,0 sú uložené snímače s 8 Mpx a 5 Mpx rozlíšením.

ZDROJ | Alcatel

Nemusíte sa báť že vaša selfinka bude rozmazaná (to skôr nejedna „selfistka“ bude rozmaznaná… :) ) alebo tmavá. Aj predné kamery zaostrujú pomocou PDAF a v šere alebo tme vás osvetlí dual tone LED, takže budete dobre osvetlení. A možno aj osvietení… ;)

Možno je to už tak trochu úchylka, ale čoho všetkého sme sa už v histórii mobilných telefónov nedočkali. A určite ešte dočkáme. (Pod značkou Alcatel napríklad Alcatel A5 LED s ledkovým zadným krytom)

Pozrite siAlcatel A5 LED – notifikácie mu rozsvietia zadný kryt

Odhliadnúc od štvorice fotoaparátov, nový Alcatel Flash nie je len takým kadejakým low-endom. Aj keď jeho cenu (a zatiaľ ani dostupnosť) ešte nepoznáme, pohľad na hardvérové parametre prezrádza, že to nebude telefón „za pajcku“, teda za pár eur. Aj keď TCL aj také vie vyrobiť.

ZDROJ | Alcatel

Smartfón veľkosti 152,6 x 75,4 x 8,7 mm, vážiaci 155 g pojal 5,5-palcový Full HD displej technológie IPS, prekrytý sklom Dragontrail s oleofóbnou vrstvou, zabraňujúcou zachytávaniu odtlačkov.

Toto Dual SIM zariadenie, pracujúce aj v LTE sieťach, je poháňané 10-jadrovým (áno, desaťjadrovým…) procesorom MediaTek Helio X20 (MT6797) s nasledovným rozložením jadier: 2x Cortex-A72 2,3 GHz, 4x Cortex-A53 1,9 GHz, 4x Cortex-A53 1,4 GHz.

ZDROJ | Alcatel

Pamäť RAM je veľkosti 3 GB a používateľsky je z 32 GB modulu dostupných 24 GB vnútornej pamäte. Tú doplníte microSD kartou do 128 GB. Na zadnej strane mobilu nechýba čítačka odtlačkov prstov a energiu mu dodáva 3 100 mAh batéria.

Nový Alcatel Flash s dvojicou fotoaparátov na každej strane by bol určite zaujímavým spestrením aj v Európe. Uvidíme či sa ho vôbec dočkáme.

ZdrojAlcatel (Middle East)

Komentáre k článku