Novus – elektrická motorka ako z budúcnosti

ZDROJ | Novus

Futuristické elektrické motocykle sú v móde a pri príležitosti výstavy CES 2019 bol jeden taký predstavený. Motorkou Novus jednoznačne upútate pozornosť.

Novus je nemeckou firmou, ktorú založili dvaja dizajnéri – René Renger a Marcus Weidig, ktorí chceli vytvoriť niečo výnimočné. Pri pohľade na ich motorku môžeme povedať, že sa im to podarilo.

Medzi použité materiály rámu patria aj odľahčené uhlíkové vlákna. V prednej časti nájdeme odpruženú vidlicu. Nádherný dizajn dopĺňajú LED svetlá v zadnej aj v prednej časti motorky.

Pozrite siCurtiss Zeus – elektrické motorky ako zo sci-fi filmu

Motorka dosahuje maximálnu rýchlosť 100 kilometrov za hodinu a na jedno nabitie by mala zvládnuť prejsť okolo 100 kilometrov. Nabíjanie na 80 % kapacity by nemalo trvať viac ako hodinu. V prednej časti nájdeme okrem riadidiel, bŕzd aj držadlo na smartfón.

Keďže ide o futuristickú motorku, nechýbajú smart funkcie. Pomocou smartfón aplikácie viete použiť telefón ako kľúč a zároveň ako tachometer či GPS v prednej časti motorky. Keďže motorka nemá tachometer zabudovaný do tela, nedá sa Novus použiť na bežné cesty. Časom sa však očakáva, že motorka bude v ponuke tak, aby dodržiavala regulácie na bežnú jazdu v cestnej premávke.

Pozrite siARC Vector – revolučná motorka pre bohatých

Predstavený model bol vyrobený ručne a očakáva sa, že každý predaný Novus sa bude vyrábať rovnakým spôsobom, aby bola zachovaná kvalita. Svedčí o tom aj cena, ktorá je nastavená na 35 000 dolárov. Za túto cenu si môžete kúpiť kvalitný elektromobil alebo prémiový sedan fosílne palivo. Na druhej strane dostanete kvalitnú motorku so štýlovým dizajnom.

Informácie o dostupnosti motorky Novus zatiaľ oznámené neboli, no už teraz sa tešíme, keď ju uvidíme počas jazdy. Čo na novinku z Nemecka poviete?

ZDROJ | Novus

ZdrojNovus

Komentáre k článku