Novú chladničku InstaView od LG otvoríte hlasom

ZDROJ | LG

LG vyrába okrem iného aj domáce spotrebiče. Novú sériu chladničiek InstaView pre rok 2021 dokážete otvoriť hlasovým príkazom. Keď máte plné ruky s potravinami, rýchlo zistíte, že ide o praktickú pomôcku, na ktorú si ľahko zvyknete.

Aj nové modely od LG majú technológiu UVnano – dezinfekciu s ultrafialovým žiarením v zabudovanom dávkovači vody, ktorá má pomôcť zvýšenej hygiene počas koronavírusu. LG uvádza, že nová séria je vybavená väčším skleneným panelom so systémom InstaView Door-in-Door. Hlasové ovládanie posunie pohodlie v kuchyni na úplne novú úroveň.

ZDROJ | LG

Vnútro chladničky si dokážete osvetliť jednoduchým dvojitým poklepaním na priehľadné sklo. Funkcia Door-in-Door sa postará o úbytok studeného vzduchu v chladničke sprístupnením odkladacej plochy na často používané potraviny.

Pozrite siChladnička LG InstaView vie toho oveľa viac, ako len chladiť a mraziť

Tónovaná sklenená stena dostala tmavší odtieň. Predná strana má nový bezšvový plochý dizajn a ponúka mimoriadne elegantný vzhľad. Okno InstaView je o 23 % väčšie ako predchádzajúcej generácii, je tak oveľa lepšie vidieť čo sa nachádza vo vnútri, resp. čo chýba.

Viete, že…?

Technológia UVnano bola prvýkrát predstavená už v roku 2017 na najprémiovejších dávkovačoch LG? Aktivuje sa raz za hodinu a odstraňuje vraj až 99,99 % baktérií z dávkovacieho kohútika chladničky. Okrem toho môžu používatelia aktivovať UVnano manuálne, stlačením tlačidla.

ZDROJ | LG

Najväčšou vychytávkou je hlasové ovládanie. Stačí povedať Otvor dvere chladničky (Open the refrigerator door) a máte ju otvorenú. Samozrejme, to nie je všetko. Interaktívna hlasová technológia umožňuje požiadať chladničku o dnešný program alebo skontrolovať stav zásobníkov na ľad a vodu. Vďaka doplnku Amazon Dash Replenishment si môžu majitelia InstaView objednávať spotrebný materiál (napr. náhradné vodné filtre) automaticky prepojením jedného účtu Amazon s aplikáciou LG ThinQ.

Nové modely série InstaView budú vybavené známymi systémami starajúcimi sa o čerstvosť potravín. Konkrétne LINEARCooling minimalizuje kolísanie teploty, ktorá je hlavnou príčinou znehodnotenia potravín. DoorCooling+ rovnomerne chladí celý priestor chladničky distribúciou silného prúdu vzduchu z vetracieho otvoru.

V Side-by-Side InstaView chladničkách pre rok 2021 nájdete aj technológiu Craft Ice. Tá vyrába 5-centimetrové, pomaly topiace sa ľadové gule. Tie vyzerajú v drinkoch mimoriadne dobre a zároveň ich udržia dlhšie studené.

ZDROJ | LG

Chladničky InstaView sa stali veľmi obľúbené a podľa Lyu Jae-cheol, prezidentky spoločnosti, popularita zariadení veľmi prekvapila aj samotné LG. Spoločnosť využila zvýšenie záujmu a preto prináša inovované modely skôr, ako pôvodne zamýšľala.

LG zatiaľ neoznámila ceny, ani dátum uvedenia na trh. Na viac informácií si musíme počkať do zahájenia veľtrhu CES 2021, ktorý sa bude konať v januári. LG tam bude mať od 11. januára 2021 svoj vlastný virtuálny stánok.

ZDROJ | LG

ZdrojLG

Komentáre k článku