S novou kamerou Yi 4K+ môžete natáčať v 4K Ultra HD pri 60 fps

Firma Yi, ktorá spadá pod čínskeho giganta Xiaomi, predstavila na výstave CES 2017 novú akčnú kameru, ktorá sa ako prvá na svete môže pochváliť natáčaním v 4K Ultra HD pri 60 fps.

https://www.youtube.com/watch?v=7mN0iary2UU

Firma Xiaomi so svojimi akčnými kamerami Yi zožala popularitu už v minulých rokoch s modelmi Xiaomi Yi Action Camera 4K či Xiaomi Action Cam.

Najnovšie ukázala revolučnú kameru Yi 4K+, ktorá natáčaním pri 60 fps v rozlíšení 4K Ultra HD ponúka zatiaľ najvyššiu kvalitu.

O vyššie rozlíšenie sa postará nový čip Ambarella H2-A0-RH.

Okrem iného, kamera disponuje 3D elektronickou stabilizáciou obrazu a pripojiteľnosťou cez USB-C. Čo sa týka ovládania, kameru môžete ovládať buď cez dotykový 2.19” retina displej alebo hlasovými príkazmi.

Ďalšia možnosť ovládania môže prebiehať cez podporovanú smartfón aplikáciu, v ktorej môžete videá a nahratý materiál upravovať či deliť sa oň s komunitou.

yi-4k1
ZDROJ | yitechnology

Pozrite siZ novej kamery od Xiaomi môže mať GoPro skutočne strach

Ak miesto natáčania preferujete fotenie, kamera vám fotky bude ukladať v najkvalitnejšom formáte RAW. Fotíte aj natáčate cez 12 Mpx snímač. Kamera Yi 4K+ zároveň podporuje live stream priamo na internet.

Jedinou nevýhodou, no to sme už pri Yi akčných kamerách zvyknutí je, že nedisponujú vodotesnosťou ale musíte si k ním dokupovať špeciálny plastový obal ako mali staršie modely kamier GoPro.

yi-4k2
ZDROJ | yitechnology

Pozrite siGoPro má nové kamery! – privítajte rodinu Hero5

Kamera je dobíjateľná cez spomínané USB-C a kapacita batérie je 1 400 mAh.

Žiaľ cena zatiaľ oznámená nebola ani dátum vydania. Určite však bude kamera lacnejšia než hlavný americký konkurent GoPro, ktorý ešte 60 fps snímkovanie pri natáčaní v 4K Ultra HD do svojích nových kamier nepridal.

yi-4k3
ZDROJ | yitechnology

Zdrojyitechnology

Komentáre k článku