Novinky od TomTom – tri úžasné hodiny pre každého

TomTom sa z kvalitných navigácii vypracoval ešte ku kvalitnejším športovým hodinkám, ktoré spolu s Garminom súperia o prvenstvo na trhu.

TomTom na výstave IFA 2016 v Berlíne predstavil trojicu nových kúskov, z ktorých si môže vybrať naozaj každý. Sú nimi TomTom Adventurer, TomTom Spark 3 a pokračovanie úspešných TomTom Runner tiež s označením 3.

RECENZIATomTom Runner 3: fitness hodinky za prijateľnú cenu

TomTom má rok 2016 spojený s číslom tri a my sa už tešíme keď všetky tri nové kúsky vyskúšame osobne.

TomTom Adventurer

Ide o hodinky určené na outdoor aktivity pre dobrodruhov a športovcov. Ako už býva u TomTom zvykom, hodinky budú disponovať niekoľkými športovými módmi, konkrétne turistika, lyžovanie, snowboardovanie a trailové behanie.

https://www.youtube.com/watch?v=V11pN4zSUDg

Dizajnovo sa jedná o klasické TomTomy, zaujmú možno iba farebne, keďže použité farby sú výrazné a pekne skombinované.

Adventurer_BlackOrange_R__LIFT DETECTION
ZDROJ | TomTom

Výhodou je podpora GPS, prieskum trasy, barometra a detektoru výšky pri snowboardovaní. Pri pohľade na hodinky uvidíte výšku, rýchlosť, alebo spád.

TomTom Adventurer live 9

Pre turistov majú TomTom Adventurer pripravenú väčšiu výdrž batérie kvôli bezpečnosti. Hodinkám nechýba ani 24/7 sledovanie aktivity a sem už patria aj tradičné športy ako plávanie, beh, bicykel, či posilňovňa.

Zabudovaný monitor srdcového tepu je už pri TomTom samozrejmosťou a nájdete v nich aj zabudovaný 3 GB hudobný prehrávač, ako v úspešných TomTom Runner 2 Cardio + Music. Tieto všestranné hodinky sa začnú predávať už v októbri a to za relatívne prijateľnú cenu 299 euro.

Adventurer_Black_R__ROUTE EXPL KM
ZDROJ | TomTom

Pozrite siTomTom Touch – majte pod palcom vaše telesné zloženie

TomTom Adventurer live 8

TomTom Spark 3

Druhou novinkou sú hodinky TomTom Spark 3, ktoré tiež disponujú GPS funkciami, ako je napríklad prieskum trasy, aby ste našli cestu späť pohodlne a bez stresu.

Adventurer_Orange_Hero_Hiking_Right_545
ZDROJ | TomTom

Funkcia „prieskum trasy“ bola pridaná do všetkých troch hodiniek TomTom ako novinka, ktorá zabezpečí bezpečnú cestu v prípade zlej orientácie a zároveň pomôže objavovať nové trasy pre tých, ktorí športujú vonku.

Spark3_Black_R__cardio
ZDROJ | TomTom

Hodinky Spark 3 disponujú všetkými hlavnými funkciami ako väčšina hodiniek od TomTom, teda prehrávač hudby, multi-šport módy, zabudovaný snímač srdcovej činnosti a sledovanie 24/7 aktivity. Je však na vás, ktorú verziu si kúpite a od toho sa bude odvíjať aj cena.

Spark3_Aquifer_R__route exploration
ZDROJ | TomTom

TomTom Spark 3 live 4

V prípade hodiniek, ktoré ukazujú 24/7 aktivitu, GPS, multi-šport módy a prieskum trasy, zaplatíte 129 euro. V prípade, že chcete navyše hudobný prehrávač, pripravte si 169 euro.

TomTom Spark 3 live 1

Ak chcete merač srdcovej aktivity a hudobný prehrávač nie, zaplatíte 189 euro a ak chcete komplet (aj s prehrávačom aj s meračom srdcovej aktivity) zaplatíte 249 euro.

Pozrite siIFA 2015 | TomTom predstavil nové hodinky (nielen) pre bežcov

TomTom Spark 3 live 2

TomTom Runner 3

Pravdepodobne najúspešnejšie fitness hodinky na trhu TomTom Runner 2 majú svojho následovníka. Poďme sa pozrieť na novinky, ktoré so sebou nesie.

Opäť nechýbajú všetky spomínané funkcie a aj novinka prieskum trasy. Rozdiely medzi Spark 3 a Runner 3 sú nepatrné. V prvom rade ide o farebné spracovanie. Kým Spark 3 sa budú predávať skôr v elegantných odtieňoch, Runner 3 sa budú predávať vo výrazných farbách.

Iné rozdiely medzi modelmi nie sú. Ide v podstate o totožný produkt s rozličnými marketingovými stratégiami. Každé sú zamerané na iný druh obchodov a trhu.

Pozrite siTomTom VIO – prvá navigácia pre skúter so štýlovým dizajnom

TomTom Runner 3 Cardio + Music verzia sa bude predávať od októbra za cenu 249 euro.

Runner3_Black_Green_R__SPARK MUSIC
ZDROJ | TomTom

Všetky tri hodinky majú zabudovanú batériu, ktorá by mala vydržať snímať 11 hodín GPS a tri týždne aktivitu, čo je naozaj slušné.

Novinky od TomTom vyzerajú super a už sa tešíme, keď si budeme môcť novú funkciu prieskum trasy (Route Exploration) vyskúšať.

TomTom Adventurer live 6

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

ZdrojTomTom

Komentáre k článku