Novinka: odteraz si môžete poistiť aj starší telefón či tablet

Rozbitý displej? Telefón sa ocitol pod vodou? To sú najčastejšie príčiny návštevy kioskov Pôjdeto. Občas sa objavia aj kurióznejšie prípady: prístroj sa omylom upiekol v rúre spolu s koláčom, či vypral v práčke medzi špinavou bielizňou…

Odteraz si môžete proti takýmto prípadom nechať poistiť aj váš starší mobil či tablet. Nezáleží na type ani značke, stačí zájsť do niektorého z predajných miestach Pôjdeto pri vybraných pobočkách Slovak Telekomu.

Novinku ponúka práve Slovak Telekom v spolupráci s poisťovňou Generali. Ako zatiaľ jediní na trhu.

Bežná záruka nekryje všetko

„Ľudia sa často spoliehajú iba na zákonnú záruku. No treba si uvedomiť, že tá sa nevzťahuje na fyzické poškodenie či zničenie zariadenia,“ upozorňuje Ladislav Prekop, vrchný riaditeľ Úseku vzťahov so zákazníkmi a B2B v Generali. Ak rozbijete napríklad displej na telefóne, záruka to nevyrieši. „Kým za nový zaplatíte aj 200 eur, naše poistenie máte za zlomok tejto sumy,“ dodáva Prekop.

Ochráni vás pritom nielen pred „úrazmi“ zariadenia, ale aj pred jeho krádežou, pokiaľ policajná správa preukáže prekonanie prekážky. Ide napríklad o prípady vlámania či lúpežného prepadnutia. Okrem toho poistenie štandardne kryje takmer všetky možné prípady neúmyselného poškodenia zariadenia, spôsobeného skratom, pádom, obliatím, elektrickým prúdom, ohňom či živelnou katastrofou (záplavy, povodne, lavíny, zosuvy pôd…). Navyše platí na celom svete. Môžete teda cestovať na dovolenku či pracovnú cestu do zahraničia bez obáv.

Ako to funguje?

Poistiť sa dá hocijaký mobilný telefón či tablet maximálne v hodnote 1500 eur, ktorý ste kúpili pred nie viac ako dvoma rokmi. Na uzavretie poistnej zmluvy stačí občiansky preukaz a pokladničný blok alebo faktúra, prípadne zmluva s operátorom. Môžete si vybrať poistenie na jeden alebo dva roky. Jednoročné dostanete za jednorazový poplatok 14% z ceny zariadenia, cena dvojročného je 22%. V prípade poistnej udalosti s Vami služba Pôjdeto vybaví všetko, čo je potrebné.

Pre drahšie smartfóny či tablety, ktoré ste si nepoistili hneď pri kúpe, je poistenie starších zariadení vhodným riešením. Keďže zatiaľ na Slovensku nikto iný podobnú službu neponúka, je to zároveň krok vpred na trhu poistných produktov.

Viac o poistení


ZdrojPojdeto

Komentáre k článku