Stolové Bluetooth reproduktory Wharfedale DS-2 sľubujú ešte lepší zvuk

ZDROJ | Wharfedale

Môžu mať reproduktory vysoké 19 a široké 12 cm vynikajúci zvuk? Model DS-1 od Wharfedale ho zjavne mal, keď získal v roku 2015 cenu od prestížneho časopisu What Hi-Fi ako Najlepší stolný reproduktor pod 200 £.

ZDROJ | Wharfedale

Teraz prichádza na svet nová generácia pod označením DS-2. Oproti predchádzajúcemu modelu DS-1 vyzerajú reproduktory modernejšie, sú viac zaoblené a majú kovovú mriežku, ktorá chráni meniče.

Wharfedale DS-2 sú aktívne stolové reproduktory s výkonom 30 W. Dajú sa spárovať cez bluetooth (aptX), alebo pripájať cez RCA vstup, ten je na zadnej strane. Kodek aptX zvláda prenosovú rýchlosť až do 384 kbit/s, čo je postačujúce na streamovanie bezstratového formátu zvuku.

Reproduktory DS-1 mali NFC čip, uľahčujúci párovanie, uvidíme, či sa objaví aj v jeho mladšom bratovi.

ZDROJ | Wharfedale

Wharfedale je renomovaný britský výrobca s dlhoročnou tradíciou. Začiatky spoločnosti sa začínajú v roku 1932, keď Gilbert Briggs postavil v pivnici svojho domu svoj prvý reproduktor. Veľkým prínosom pre firmu bola jeho manželka Doris, viedla výrobné oddelenie, ale keď bolo treba, sadla si k spájkovačke a pomáhala s výrobou.

V roku 1933 otvárajú továreň Wharfedale Wireless Works. Vďaka masovému rozšíreniu rádií rýchlo rástol dopyt po ich výrobkoch. Briggs je tiež autorom niekoľkých kníh o reproduktoroch, ktoré sa stretli s veľkým záujmom v odbornej verejnosti.

ZDROJ | Wharfedale

Reproduktory Wharfedale DS-2 sa budú od marca predávať v elegantnom lesklom spracovaní v čiernej, alebo bielej farbe. Cena je stanovená na 200 eur.

Pozrite siDizajnové stolové reproduktory Creative Pebble skrášlia pracovný stôl

Čo poviete, hodil by sa vám k vášmu notebooku?

ZdrojWharfedale

Komentáre k článku