Novinka od Krell poteší audiofilov, ich peňaženky o čosi menej

ZDROJ | Krell

Krell Industries pôsobí na trhu už skoro 40 rokov. Firma bola založená v roku 1980 a dnes patrí medzi špičkového výrobcu audio zariadení, ktoré získali nielen množstvo ocenení, ale aj priazeň poslucháčov.

ZDROJ | Krell

V ich portfóliu nájdeme zosilňovače, predzosilňovače, CD a DVD prehrávače, procesory pre priestorový zvuk, či reproduktory pre audiofilov a fanúšikov domáceho kina. Ich zvuk je známy detailným podaním a prekvapujúcou dynamikou, ktorá konkuruje živej hre a skutočnému zvuku hudobných nástrojov.

V roku 1999 predstavila firma prelomový model KAV-300i, ktorý si hneď získal audiofilov. Bol to prvotriedny integrovaný zosilňovač so zvukom, ktorý dovtedy vedeli podať len audio systémy zložené z jednotlivých komponentov.

Na základe tohto úspešného modelu využili inžinieri v spoločnosti Krell všetko, čo sa naučili pri dizajnovaní obvodov v zosilňovačoch. Technológiu Krell iBias použili aj v tomto novom integrovanom zosilňovači K-300i. Ponúka 150 wattov na kanál pri záťaži 8 ohmov. Pri 4 ohmoch sa výkon zdvojnásobí až na 300 W. Ďalšie nižšie impedančné zaťaženie sa neodporúča.

iBias poskytuje zvukové výhody prevádzky triedy A bez nadmernej spotreby tepla a energie tradičných zosilňovačov triedy A.

Pozrite siMcIntosh MA9000 – vlajková loď medzi zosilňovačmi

Zosilňovač má dva vstupy XLR a tri vstupy typu RCA. Výstupný výkon je pre dva páry reproduktorov, predzosilňovač má tiež vyvedený výstup – cez RCA konektory. Zariadenie nie je ľahké, jeho hmotnosť je až 18,2 kg.

ZDROJ | Krell

Ak si zákazník priplatí, môže si kúpiť zosilňovač s integrovanými digitálnymi funkciami. Vďaka DAC prevodníku ESS Sabre s 24 / 192 kHz zvládne cez optický alebo RCA vstup všetky relevantné zvukové formáty (AAC, ALAC, AIFF, FLAC, WAV, WMA).  K-300i dokáže dekódovať aj MQA súbory. Používateľ bude mať tiež k dispozícii internetové rádiá a streamovacie služby Spotify, Deezer a Tidal. Bluetooth má kodek aptX, vďaka nemu sa ľahko spáruje s počítačom, smartfónom, či tabletom.

Pozrite siAko sa v roku 2017 vyvíjal audio-video trh?

V tejto rozšírenej verzii má K-300i aj ďalšie konektory: HDMI 2.0, ktoré sú kompatibilné so štandardom 4K HDR a tiež USB konektory na zadnej strane, aj na prednom paneli.

ZDROJ | Krell

Zosilňovač Krell K-300i sa začne predávať od augusta, cena je určená na 4 698 libier. K dispozícii bude v čiernom, alebo striebornom prevedení. Zosilňovač s digitálnym rozšírením výjde o čosi viac, 5 698 libier.

ZdrojKrell

Komentáre k článku