Novinka LaCie 12big je RAID úložisko s neuveriteľnou rýchlosťou

ZDROJ | LaCie

Počas National Association of Broadcasters Convention (NAB) spoločnosť Lacie, prémiová značka známej firmy Seagate, predstavila nové LaCie 12big Thunderbolt 3 profeissional 12-bay RAID úložiskové riešenie.

https://www.youtube.com/watch?v=9Pl7xM6atCQ

Celkom dlhý názov v sebe ukrýva zaujímavé informácie. Za najhlavnejšiu môžeme považovať informáciu je ohľadom celkovej kapacity boxu. LaCie 12big dokáže pracovať so súčtom kapacity harddiskov až do 96 TB s rýchlosťou Thunderbolt 3 a RAID 5/6.

Pozrite siSeagate predstavil Backup Plus Ultra Slim externý disk s kapacitou až…

Novinka je zameraná na profesionálov pracujúcich s objemnými video súbormi zaznamenanými v rozlíšení 4 až 6K. Pri použití harddiskov podnikovej triedy s 7 200 ot./min, 256 MB cache pamäťou a RAID ovládačom dokáže LaCie 12big dosiahnuť rýchlosť až 2 600 MB/s alebo pri RAID 5 o 200 MB/s menej, teda 2 400 MB/s. Uvádzané rýchlosti sú dosiahnuté hlavne vďaka použitiu nového portu USB 3.1 Typu C.

Z pohľadu softvéru vám autori zo spoločnosti LaCie pribalia k 12big aj nový LaCie RAID manažér a o niečo viac intuitívne rozhranie pre jednoduchšiu správu až 12 HDD.

Nechýba ani prístup ku komplexnej diagnostike a nastaveniam jednotlivých partícií podľa potrieb. LED dióda umiestnená pri každej zásuvke nemá za úlohu iba signalizovať, či je harddisk zapnutý alebo nie. Autori ju využili pre okamžitú spätnú väzbu pre používateľa ohľadom životnosti použitého pamäťového média.

Pozrite siSeagate Innov8 je prvý externý 8 TB HDD s USB napájaním

Hliníková konštrukcia boxu je primárne navrhnutá na čo najlepšie odvádzanie tepla, čomu pomáhajú aj pridané ventilátory viditeľné na zadnej časti boxu.

Spoločnosť sa nezamerala len na jednu verziu, teda 96 TB, ale k dispozícií bude aj 72 TB. Najmenšia alternatíva bude obsahovať 48 TB, teda polovicu najdrahšej verzie. Predaj by mal začať v priebehu tohto leta prostredníctvom oficiálnej stránky a predajcov značky LaCie, avšak aktuálne bez informácii o cene.

ZdrojLaCie

Komentáre k článku