Z novej kamery od Xiaomi môže mať GoPro skutočne strach

ZDROJ | Xiaomi

Čínsky výrobca Xiaomi potichu predstavil očakávanú novú verziu svojej akčnej kamery, ktorá je hneď v niekoľkých parametroch vraj lepšia ako kamera GoPro Hero4 Black. Ponúkne totiž možnosť natáčania UHD videa, stabilizáciu obrazu a podstatne lepšiu výdrž na jedno nabitie.

https://youtu.be/k_nOeyE7cIk

Xiaomi Yi Action Camera 4K, ako sa novinka celým svojim menom volá ponúkne snímač od Sony IMX377, ktorý sa skrýva za optikou zo siedmych elementov a ponúkne šírku záberu 155°.

Pozrite siXiaomi Action Cam chce, aby sa GoPro muselo báť

Ako prezrádza už aj samotný názov kamery, umožní snímanie UHD videa pri snímkovacej frekvencii 30 fps. Ak si však vystačíte s Full HD videom, ponúkne vám Xiaomi Yi Action Camera 4K možnosť natáčania videa pri 60 fps, prípadne 120 fps. V HD rozlíšení môže mať video až 240 fps, takže si užijete aj spomalené zábery.

https://youtu.be/q0oyGL4SNVM

Pokročilá elektronická stabilizácia sa postará o to, aby boli scény, ktoré natáčate plynulé a batéria s kapacitou 1 400 mAh sa naopak postará o skutočne dobrú výdrž na jedno nabitie. Pri natáčaní 4K videa to môže byť až 1 hodina 57 minút.

Xiaomi Yi Action Camera 4K 04
ZDROJ | z.jd.com

Prekvapením je aj ovládanie kamery, ktoré má na starosti malý 2,19″ farebný dotykový displej. Ten je chránený odolným sklom Gorilla Glass, takže v prípade pádu by nemalo dôjsť k jeho rozbitiu.

Xiaomi Yi Action Camera 4K 01
ZDROJ | z.jd.com

Xiaomi Yi Action Camera 4K samozrejme ponúkne aj možnosť pripojenia pomocou Wi-Fi a Bluetooth, či priame pripojenie pomocou microUSB a micro HDMI konektorov.

Xiaomi Yi Action Camera 4K 03
ZDROJ | z.jd.com

A to najlepšie na koniec, koľko nová XIaomi Yi Action Camera 4K stojí? Ako sme už pri produktoch čínskeho výrobcu zvyknutí, cena bude celkom priaznivá. V prípade svojej novej akčnej kamery, sa Xiaomi rozhodlo pre uvedenie kamery v cene tesne nad 200 €. Neskôr však táto cena stúpne približne na približne 230 €.

Zdrojz.jd.com

Komentáre k článku