Nové smartwatch Emporio Armani sú krásne a dostupné

Za Emporio Armani sa v móde síce poriadne pripláca, no nové inteligentné hodinky od talianskeho módneho domu sú lacnejšie, ako by mnohí čakali.

Emporio Armani nie je na trhu smart hodiniek žiadnym nováčikom. Už v októbri roka 2016 sme písali o tom, že taliansky výrobca predstavil svoje prvé inteligentné hybridné hodinky za priaznivú cenu. V júni minulého roka potom značka na trh prišla s plnohodnotnou verziou Emporio Armani Connected, ktorá už ponúkala aj dotykový displej. Teraz sme sa dočkali aktualizácie, ktorá prináša niekoľko nových funkcií, no zároveň sa od nej čakalo viac.

ZDROJ | Emporio Armani

Po vzore minuloročného modelu novinka prebrala 1,19-palcový displej  s rozlíšením 390 x 390 px a zobravacou technológiou AMOLED. Hodinky budú mať tiež senzor automatického jasu, a to i napriek tomu, že displej je dokonalým kruhom. Na pravom boku oceľovej konštrukcie sa nachádzajú tri tlačidlá, ľavá strana zostala prázdna.

ZDROJ | Emporio Armani

Najväčším sklamaním zostáva procesor. V tomto prípade sa totiž jedná o starší Snapdragon Wear 2100. Qualcomm síce oficiálne nový čipset neohlásil, no predpokladá sa, že Snapdragon Wear 3100 by sa mohol do nových hodiniek dostať ešte tento rok. Napriek tomu výrobca oproti predchodcovi pridal NFC na Google Pay platby aj GPS. Nechýba ani odolnosť voči vode do hĺbky piatich atmosfér a senzor srdcového tepu na meranie športových aktivít. Smartwatch budú spolupracovať s Androidom, ale i iOS. Operačným systémom je Wear OS. Hodinky sa budú ku smartfónu pripájať cez rovnako starší Bluetooth 4.1. O výdrži sa ale na stránke Emporio Armani nezmieňuje.

ZDROJ | Emporio Armani

Nový prírastok do smartwatch Emporio Armani sa začne posielať 25. augusta, pričom predobjednanie je možné už teraz. Základný model sa bude predávať za 345 USD a zahŕňať bude hodinky so silikónovým remienkom v čiernej alebo striebornej farbe. Za príplatok 50 dolárov používateľ dostane oceľový remienok a čierny či striebornýciferník, prípadne zlato-ružový variant s takzvaným milánskym remienkom.

ZDROJ | Emporio Armani

ZdrojEmporio Armani

Komentáre k článku