Nové riešenia od ESET-u lepšie chránia pred ransomwarom a špehovaním webkamery

ZDROJ | ESET

Slovenská bezpečnostná spoločnosť ESET uviedla na trh nový rad svojich riešení pre domácnosti, ktoré reagujú na vývoj v oblasti bezpečnostných hrozieb.

Pozrite siRansomware Nemucod šifruje počítače! Šíri sa cez e-maily

eset_ochrana
ZDROJ | ESET

Súčasťou tohto radu je i nový produkt ESET Smart Security Premium, ktorý poskytuje funkcie ESET Password Manager na vytváranie i ukladanie hesiel a ESET Secure Data na zabezpečenie jednoduchého a spoľahlivého šifrovania.

eset_ochranainternetu
ZDROJ | ESET

Internetové hrozby sú stále rôznorodejšie a používatelia potrebujú stále komplexnejšie bezpečnostné riešenia s vlastnosťami, ktoré pokryjú ich individuálne potreby. Naše nové produktové portfólio tento trend plne odzrkadľuje,“ vysvetlil generálny riaditeľ spoločnosti ESET Richard Marko.

eset_passwordmanager_01
ZDROJ | ESET

Jednou z týchto rôznorodých hrozieb je ransomware, ktorý v infikovanom zariadení šifruje jeho obsah a za odšifrovanie žiada od majiteľa výkupné. Ak všetky bezpečnostné vrstvy vášho ESET riešenia zlyhajú, do hry vstupuje Ochrana pred ransomwarom.

eset_passwordmanager_02
ZDROJ | ESET

Pozrite siAko ochrániť svoj digitálny život na dovolenke? Desať rád ESET-u

eset_passwordmanager_securedata
ZDROJ | ESET

Ochrana webovej kamery reguluje prístup k webkamere tak, aby používateľ vždy videl všetky procesy a aplikácie, ktoré majú k webkamere aktuálne prístup s možnosťou zablokovať ich dočasne alebo i trvale.

eset_securedata01
ZDROJ | ESET

Ochrana domácej siete vám zase umožní vidieť všetky zariadenia, ktoré sa pripájajú k jeho domácemu routeru a pomôže vám odhaliť jeho zraniteľnosti, akými je napríklad nezmenené defaultné heslo.

eset_potencialneransomwarespravanie
ZDROJ | ESET

Produkty spoločnosti ESET pre domácnosti obsahujú aj viacero osvedčených funkcií ako napríklad Ochranu online platieb, Antispyware, Anti-phishing, Exploit Blocker, pokročilý osobný firewall a užitočný systém včasného varovania ESET LiveGrid.

Nie len bezpečnostné spoločnosti, ale aj naša redakcia vás zvykneme nabádať k ostražitosti pri práci na internete a využívaniu bezpečnostných riešení. Chránite tým seba, svoje súkromie, rodinu a v konečnom dôsledku vlastné financie.

Pozn. redakcie: Portál TECHBOX.sk je partnerom Denníka N, ktorého investormi sú aj šiesti spoluzakladatelia ESETu.

ZdrojESET

Komentáre k článku