Nové Porsche Panamera má krídlo v štýle Iron Mana

ZDROJ | Porsche

Nemecká automobilka Porsche predstavila svoju novú 4-miestnu športovú limuzínu, s ktorou che zaujať konzervatívnejších potenciálnych zákazníkov. Aj napriek tomu, že je zameraná na inú skupinu majiteľov, ako tých, ktorí majú 911-tky a iné športové modely značky, ponúkne veľmi zaujímavú výbavu.

https://www.youtube.com/watch?v=5WicTA0x6jE

V ponuke budú 6 a 8-valcové motory s výkonom od 422 koní do 550 koní. Chýbať nebude ani prepracovaná automatická prevodovka PDK s 8 stupňami či InnoDrive systém.

Pozrite siNové Porsche Mission E chce poslať Teslu Model S do smútku

Práve ten je po technologickej stránke veľmi zaujímavý. Ide o kombináciu adaptívneho tempomatu s množstvom snímačov a senzorov, vďaka ktorým je schopný bez problémov sa pohybovať v akejkoľvek premávke.

Porsche Panamera 5
ZDROJ | Porsche

Porsche InnoDrive ale vylepšilo. Vidí do budúcnosti a tým šetrí palivo. InnoDrive totiž skúma aj cestu 3 km pred súčasnou polohou a prispôsobuje jej dávkovanie výkonu a teda i paliva.

Tí z vás, ktorí čakali na autonómny systém, podobný tomu od Tesla Motors, ale ostanú sklamaní. Porsche zatiaľ nič také neprináša a v budúcnosti vraj ani nechce.

https://www.youtube.com/watch?v=ffMp5aoc1Fk

Vozidlo samé o sebe vyzerá už na prvý pohľad luxusne a prepracovane do najmenšieho detailu. Exteriér má podobné črty ako súčasné modely značky, no predsa len tu je niečo extra.

Ide o automatické zadné krídlo, ktoré sa pri vyšších rýchlostiach automaticky vysunie. To ale nie je nič unikátne. Unikátnosťou je však to, ako sa vysunie.

Porsche Panamera 11
ZDROJ | Porsche

Vo videu si môžete dookola pozerať mechanizmus výsuvu. Krídlo sa vysúva do strán ako krídla známeho Iron Mana z rovnomenného filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=-QfRAwg3gkM

V zadnej časti zaujmú 3D LED svetlá s akýmsi 4-bodovým brzdovým svetlom. Vpredu sú zas použité LED svetlomety s 84 obrazovými bodmi, vďaka ktorým je bezpečnostný systém v Panamere schopný osvetliť chodcov tak, aby ich vodič stihol obísť.

Ani vo vnútri výrobca nenechal nič na náhodu a všetko pokryl luxusnými materiálmi, ktoré kryjú najrôznejšie technológie. Palubovke dominuje 12,3-palcový širokouhlý dotykový displej s vysokým rozlíšením.

Pozrite siReproduktor z výfuku Porsche 911 Carrera GT3?

Porsche Panamera 16
ZDROJ | Porsche

Na displeji sa okrem iného môžu zobrazovať zábery z nočného videnia. Displeje sú použité aj namiesto klasických budíkov, takže sa na nich môže zobraziť čokoľvek potrebné. Tachometer v strede budíkov si ale zachoval svoju analógovú príchuť.

Mimochodom, Porsche Panamera Turbo je aktuálne najrýchlejším sedanom na svete. Jeho ručička tachometra sa zastí na 306 km/h. Možno aj vďaka tomu, že je o 90 kg ľahšia, ako jej predchodca.

https://www.youtube.com/watch?v=WVuTyb3NmSs

 

ZdrojPorsche

Komentáre k článku