Nové parné rúry Miele majú umelú inteligenciu a kameru vo vnútri

ZDROJ | Miele

Smart rúra už dnes nie je nič výnimočné, no smart rúra s využitím umelej inteligencie a HD kamerou vo vnútri je už čosi iné. Nemecké Miele práve predstavilo novú sériu parných rúr generácie 7000, ktoré toto všetko majú.

ZDROJ | Miele

Lahôdkou je práve kamera vo vnútri priestoru na pečenie, ktorej sklo má byť odolné voči pyrolýze. Podľa tlačovej správy Miele ale nie je jasné, či kamerka vo vnútri rúry bude schopná videa, alebo len fotenia. „prenáša prostredníctvom kamery na váš smartfón alebo tablet farebné fotky v HD kvalite.“ Je teda celkom pravdepodobné, že z pečenia chleba si video nevytovríte, ale na diaľku budete vedieť v daný okamih čo sa deje vo vnútri rúry a podľa toho budete mať možnosť aj upraviť teplotu či iné parametre. Všetko cez smartfón.  

ZDROJ | Miele

Kamera má funkcie ako Smart Food ID či Smart Browning Control. Smart Food ID kamera spozná, ktorý pokrm sa vo vnútornom priestore rúry práve nachádza. Pouužívatelia ho len potvrdia a rúra už spustí vhodný automatický program. Aktuálne má systém rozpozná vyše 20 rôznych druhov jedál, ďalšie majú neustále pribúdať.

Pomocou Smart Browning Control má byť zas možné piecť dokonalú pizzu. U tejto talianskej klasiky si na displeji vyberiete iba medzi mrazenou alebo čerstvo pizzou a spustíte program. Kamera na základe zhnednutia rozpozná, kedy je pizza hotová, a rúra sa sama vypne.

Smart Browning Control a Smart Food ID je vraj možné kombinovať aj s exkluzívnou funkciou TasteControl, ktorá pomáha zabrániť vysušeniu kvôli vysokému zvyškovému teplu. Rúra Miele generácie 7000 na konci pečenia iba pootvorí dvierka rúry a chladiaci ventilátor odvedie horúci vzduch von. Potom sa dvierka rúry na pečenie zase automaticky zatvoria a spoločne s funkciou udržiavania teploty opäť udržujú vo vnútornom priestore rúry požadovanú teplotu.

ZDROJ | Miele

Novinku je možné ovládať cez mobilnú appku, ale aj cez dotykový farebný displej priamo na rúre. M Touch ovládanie má byť intuitívne a jednoduché na ovládanie. Rúra má aj senzor priblíženia MotionReact, ktorý reaguje priamo na používateľa. Napríklad pri priblížení stíchne signálny tón rúry a vnútri sa rozsvieti svetlo. To je, mimochodom, LEDkové a po oboch stranách (bežné rúry majú jedno hlavné svetlo zväčša iba hore).

Miele generácie 7000 má aj parný program Klimatické pečenie pre dokonalý chlieb či mäso bez vysušenia vo vnútri. Poteší určite aj bezdrôtový teplomer pre pečenie mäsa či rýb

ZDROJ | Miele

Novinka už aj na slovenskom trhu. Cena vzhľadom na značku a kvalitu začína na sume 3 500 €. Miele generácie 7000 je dostupné v štyroch dizajnoch: „dizajnový rad ContourLine so svojím výrazným nerezovým rámom a sklom vo farebnom prevedení obsidián čierna kladie jasný dôraz na technológiu. Dizajnový rad PureLine má naproti tomu masívnu rukoväť a menej výraznú nerezovú časť, moderný vzhľad završuje predná presklená časť vo farebnom prevedení obsidián čierna. Dizajnový rad VitroLine je oproti tomu decentne zdržanlivý: jeho rukoväť je vo farbe prístroja. Dizajnový rad ArtLine úplne rezignoval na klasickú rukoväť a dvierka sa otvárajú jemným stlačením senzorového tlačidla.“

ZDROJ | Miele

ZdrojMiele

Komentáre k článku