Nové OLED TV Panasonic sú už aj na Slovensku

ZDROJ | Panasonic

Spoločnosť Panasonic uviedla na slovenský trh novú štvoricu OLED TV, ktoré ponúknu rôzne uhlopriečky, ale najmä podporu technológie HDR10+, ako aj vylepšený obrazový procesor HCX.

Obľúbený špičkový model Panasonic EZ1000 s uhlopriečkou 77“ ( 196 cm) z minulého roka je doplnený o štyri nové modely pre rok 2018. Nové televízory Panasonic FZ950 a FZ800, ktoré sú k dispozícii s uhlopriečkami 65“ (165 cm) a 55“ (140 cm) získajú v tomto roku nový OLED. Okrem toho budú vybavené aj inovovanou verziou procesora HCX.

Modernizovaná verzia 4K videoprocesora v kombinácii s novými generáciami HDR OLED panelov prinášajú v nových televízoroch Panasonic doposiaľ najvernejšie podanie farieb.

Pozrite siPanasonic predstavil nové LED televízory s rozlíšením 4K a HDR10+

Samozrejme vďaka vysokému výpočtovému výkonu procesora sa môžu budúci majitelia tešiť aj s dokonalého podania čiernej farby a farebný rozsah jednej miliardy odtieňov – čo znamená takmer 100 % farebného priestoru DCI.

Najvýznamnejšou novinkou procesora HCX je dynamická vyhľadávacia tabuľka, čiže Dynamic LUT (Look Up Table). LUT garantuje farebnú presnosť a túto techniku ​​používajú profesionálne postprodukčné štúdiá a televízne stanice všade na svete.

Kým doposiaľ bola LUT viazaná na farebnú paletu používanú zdrojom, nový procesor automaticky sleduje priemernú úroveň jasu scény a dynamicky priraďuje každej nameranej hodnote hodnotu v rozsahu farieb zodpovedajúcu tejto scéne.

Panasonic už dlhé roky spolupracuje s poprednými profesionálmi, ktorí sa podieľajú na tvorbe filmov. Práve vzhľadom na ich požiadavky spoločnosť v nových televízoroch rozšírila rozsah a skrátila interval medzi kalibračnými krokmi na najtmavšom konci RGB a gamma palety.

Samozrejme výsledné nastavenie ostáva na používateľov a rady televízorov Panasonic FZ950 a FZ850 ponúkajú novú stupnicu jasu s korekčným krokom 5%. Po prvý krát sa pritom objavuje možnosť úpravy iba o 2,5%.

Súčasne získali všetky nové modely OLED televízorov Panasonic filter Absolute Black, ktorý pohlcuje okolité svetlo a eliminuje tým svetelné odrazy. Práve vďaka tomu si užijete veľmi dobrý obraz aj v svetlej miestnosti.

Všetky nové OLED televízory Panasonic sú kompatibilné s otvorenou bezplatnou platformou pre dynamické dáta HDR10+. Táto platforma bola spoločne vyvinutá spoločnosťami Panasonic, 20th Century a Samsung. Samozrejme okrem tejto novej platformy nechýba ani podpora HDR10, ako štandardného formátu, s ktorým pracujú napríklad UHD Blu-ray prehrávače, alebo streamovacie služby Netflix, Amazon a YouTube.

Do budúcnosti poteší aj podpora HGL, teda formátu HDR pre živé vysielanie. Nechýba ani nová funkcia Dynamic Scene Optimizer, alebo Auto HDR Brightness Enhancer pre optimalizáciu HDR zobrazenia.

Rad televízorov Panasonic FZ950 ponúkne okrem obrazových vylepšení aj kvalitný audio systém v podobe dynamickej reprosústavy Blade. Na jej tvorbe sa podieľala aj spoločnosť Technics a podľa Panasonicu ponúkne v kategórii integrovaných televíznych reproduktorov bezkonkurenčne najlepší zvuk.

Reprosústavy majú celkom desať meničov (štyri väčšie basové reproduktory, štyri stredové a dva výškové reproduktory plus štyri pasívne membrány pre posilnenie basov) a o 40% vyšší výkon. Audiosystém Blade bol realizovaný v spolupráci s audio divíziou Technics, ktorej technici boli zapojení do každej fázy procesu, od návrhu mechanických a elektrických obvodov až po ladenie zvuku.

Ak by ste chceli vedieť ceny, tak 55“ model série FZ950 sa bude predávať za 3 059 €, 65“ model bude stáť 4 199 €. V prípade série FZ800 bude stáť 55“ model 2 299 € a 65“ model bude stáť 3 639 €.

Cena top modelu Panasonic TX-77EZ100E so 77“ uhlopriečkou bude 15 399 €.

ZDROJ | Panasonic

K uvedeniu nových OLED TV Panasonic spustí aj kampaň s titulom „Doba LEDová končí. Začína doba OLEDová.“ Cieľom kampane bude pritom poukázať najmä na prvotriednu obrazovú kvalitu nových OLED TV Panasonic. Ako hovorí Peter Menky, Business Director Panasonic CZ/SK: „Koloristické štúdiá v Los Angeles ako napríklad Technicolor, Efile, Encore C03 alebo Deluxe využívajú Panasonic OLED televízory na presné kalibrovanie farieb pri postprodukcii približne 70 % filmov natočených v Hollywoode. Cieľom kampane je ukázať ľuďom, že OLED technológia je technológiou budúcnosti a zdôrazniť, že Panasonic je v nej etalónom kvality.“

Komentáre k článku