Nové OLED+ telky Philips ohúria obrazom a zvukom, aký tu ešte nebol

ZDROJ | TP Vision

TP Vision dnes ukázal svetu absolútny vrchol vo svojej ponuke televízorov Philips. Nové modely OLED+ neohúria len známym podsvietením Ambilight, tešiť sa môžete na mimoriadne kvalitný obraz a zvuk, aký medzi televízormi budete hľadať ťažko. Navyše aj hráči si prídu na svoje.

TP Vision to s OLED televízormi Philips vie, presvedčili sme sa o tom sami aj pri teste aktuálnej vlajkovej lode výrobcu – OLED+935. Naplno ho používame aj v našej smart redakcii, kde vám postupne predstavujeme jeho výhody pri najväčšej dostupnej 65-palcovej uhlopriečke. OLED+ ponuka sa však rozširuje, prichádza nová generácia, ktorá je, ako inak, výrazne lepšia. Tentokrát sa môžete tešiť na dvojicu modelových rád Philips OLED+936 (priameho nástupcu série 935) a absolútnu novinku Philips OLED+986.

Philips OLED+986 ZDROJ | TP Vision

OLED panel, ktorý v televízoroch Philips výrobca používa, má po novom o 20 % vyššiu maximálnu svietivosť. Môže za to nové vrstvy Emission Layer a Micro Lens Array, ktoré ponúkajú 20 % zlepšenie maximálneho svetelného výkonu a lepšie pozorovacie uhly.

Užijete si tak ešte lepšiu ostrosť, presnejšie farby, odtiene pleti a lepší kontrast pri všetkých typoch zdrojov. Áno, z vlastných skúseností vieme, že aj obraz z „bežnej“ káblovky, zrazu ožije. Tešiť sa môžete aj na lepší obsah s podporou Dolby Vision, najmä pre HDR pri použití špeciálneho „režimu Dolby Bright“.

Pozrite siTop telka Philips OLED936 vám dá popri špičkovom obraze i perfektný zvuk

Philips OLED+936 ZDROJ | TP Vision

Nebol by to model televízora značky Philips, keby tu chýbal známy duálny obrazový procesor s umelou inteligenciou – P5 Intelligent Dual Picture Engine. Ten prichádza už v piatej generácii vrátane nového režimu rozpoznávania filmov a funkciou Ambient Intelligence, ktorá využíva svetelný senzor televízora, aby zabezpečila, že kontrast pre obsah v štandardnom SD alebo HDR formáte bude vždy prispôsobený kvalite osvetlenia v miestnosti.

ZDROJ | TP Vision

Piata generácia procesora P5 vám tak vďaka rozpoznávaniu filmov dokáže automaticky ponúknuť možnosť prepnúť do režimu Filmmaker alebo Home Cinema Mode. Procesor P5 nie je na parádu, s funkciou AI Machine Learning Sharpness aplikuje „lokálne“ vylepšenie ostrosti v rámci snímky a aplikuje rôzne nastavenia v konkrétnych oblastiach obrazu, s cieľom zaistiť optimálnu ostrosť celého obrazu.

Funkcia AI Smart Bit Enhancement 2.0 zase rieši problém so stratou podrobností pri odstraňovaní pruhov z veľmi zlého zdrojového obsahu. Použitím mimoriadneho výpočtového výkonu z dodatočného čipu AI dokáže systém rozšíriť 8-bitové video na takmer 14-bitovú presnosť v oblastiach, kde dochádza k tvorbe pruhov. Vytvára tak plynulejšie prechody bez straty detailov v iných častiach obrazu.

PREČITAJTE SI RECENZIUPhilips 55OLED935/12 – Keď si môžeš dopriať telku bez kompromisov

ZDROJ | TP Vision

Novinkou pre rok 2021 je aj funkcia Fast Motion Clarity, ktorá poskytuje jemný, ale ultrarealistický a plynulý prechod zo snímky na snímku so zvýšenou ostrosťou, ale bez zanechávania artefaktov. Odstraňuje aj blikanie obrazovky vďaka operovaniu na 100 Hz, na rozdiel od klasických 50 Hz.

Určite vás poteší aj funkcia detekcie loga, ktorá monitoruje sieť 32 400 zón, s cieľom veľmi presne detegovať statický obsah a postupne znižovať intenzitu lokálneho svetelného výkonu aby sa tak zabránilo „vypáleniu“. Systém v televízoroch Philips tak odstraňuje problém s „vypaľovaním“ pri 95 % statických obrazov vrátane log a herného obsahu.

ZDROJ | TP Vision

OLED+ modely potešia aj hráčov vďaka pripojeniu HDMI 2.1, ktoré ponúka E-ARC a VRR pre obsah v 4K kvalite od 48 Hz do 120 Hz pri výnimočne vysokej rýchlosti 48 Gbps (444, 12 bitov). Do režimu Auto Latency boli tiež pridané režimy Freesync Premium a Auto Game. Výsledkom je minimálna latencia iba 11 ms (7 ms z platformy a 4 ms z displeja), čím sa OLED+ televízory Philips 2021 zaraďujú medzi aktuálne najrýchlejšie na trhu.

ZDROJ | TP Vision

Ako vidíte o kvalitu obrazu sa v modeloch OLED+936 a OLED+986 netreba obávať, naopak, budete milo prekvapení, kam sa dá technologicky ešte úroveň kvality posunúť.

Ak sa pozrieme na model OLED+936, tak ten si po vzore predchodcu zachováva špičkový minimalistický vzhľad s neprehliadnuteľným reproduktorom Bowers & Wilkins, ktorý môžete mať buď ako „stojan“, alebo pri zavesení televízora je efektne umiestnený pod televízorom.

ZDROJ | TP Vision

Samozrejmosťou sú luxusné materiály ako kov, sklo vrátane látky Kvadrat či kože Muirhead, získanej z ekologicky zodpovedného hospodárstva, ktorú nájdete na diaľkovom ovládaní.

Malou zmenou oproti predchádzajúcej generácii je, že teraz je na prednej strane krytu reproduktorov mriežka z mikrosieťoviny a látka Kvadrat bola presunutá do hornej časti reproduktora.

ZDROJ | TP Vision

Nová generácia zaujme aj kvalitnejšími crossover komponentmi či novými profilmi 100 mm x 65 mm kužeľa a výkonnejším magnetom pre špecializovaný basový reproduktor. Nové sú aj cievky pre štyri stredotónové reproduktory a nové profilové kužele pre výškové jednotky Atmos, ktoré teraz nájdete na novom mieste. Celkovým výsledkom systému 3.1.2. je zvýšenie presnosti, kontroly a výkonu, čo vedie k zlepšeniu rozlíšenia pri väčšej energii a dosahu do každého kúta miestnosti.

ZDROJ | TP Vision

Samozrejmosťou je aj 4-stranný Ambilight, čo značí, že opäť svieti televízor po všetkých stranách, teda aj zospodu. Nastavenia podsvietenia sú bohaté, okrem prispôsobenia sa prehrávanému obsahu sa môže podsvietenie prispôsobiť aj zvuku či si necháte rôzne statické farebné kreácie.

ZDROJ | TP Vision

Ako to už možno očakávať, tešiť sa môžete na operačný systém Android, vďaka ktorému budete mať k dispozícii množstvo aplikácií. Dostala vás novinka? K dispozícii bude v 48, 55 alebo 65-palcovej uhlopriečke ešte tento rok, ceny však ešte nepoznáme.

ZDROJ | TP Vision

Vrcholom ponuky však bude 65-palcový model OLED+986. Ten v akomkoľvek priestore nemôžete prehliadnuť, má dokonca vlastný vysoký stojan, na ktorom vyniká nielen OLED+ panel, ale aj nový reproduktor Bowers & Wilkins.

ZDROJ | TP Vision

Okrem známej technológie Tweeter, televízor OLED+986 obsahuje aj tri 100 mm mid/bass meniče vybavené kužeľmi Continuum od Bowers & Wilkins, ktoré nájdete napríklad aj v ikonických vlajkových reproduktoroch 800 Diamond Series štúdia Abbey Road Studios, partnera TP Vision.

ZDROJ | TP Vision

Reproduktor je v tomto prípade uložený v pevnej špecializovanej skrinke umiestnenej pod televízorom, zatiaľ čo výškový reproduktor Tweeter je obklopený známou trubicou Nautilus, ktorá zlepšuje odvod tepla, ktoré sa vytvára vďaka zvýšenému výkonu nových zosilňovačov.

A keby vám bolo predsalen, čo sa zvuku týka málo, pri oboch modeloch OLED+986 aj OLED+936 je možné pripojenie externého aktívneho subwoofera. Ak televízor máte radi na stene, je to možné aj v prípade modelu OLED+986.

ZDROJ | TP Vision

Vybrali ste si? My v redakcii TECHBOX určite radi obe novinky vyskúšame, model OLED+936 dokonca môžeme priamo porovnať s predchodcom OLED+935. Čerešničkou na torte bude práve model OLED+986, kde si snáď pozveme nejakého audiofila, aby nám podrobne opísal hudobný zážitok z novinky, ktorá by sa na trhu mala objaviť už počas októbra 2021.

ZDROJ | TP Vision

Komentáre k článku