Nové okuliare Samsung Gear VR sú za necelú stovku

ZDROJ | Samsung

Samsung v spolupráci s najznámejším výrobcom virtuálnych okuliarov Oculus vytvoril nový model Gear VR, ktorý ponúkne prakticky rovnaké funkcie, ako model Gear VR Innovator Edition. Na rozdiel o Gear VR IE sú ale okuliare ľahšie (o 22%) a hlavne výrazne lacnejšie. Ich cena by nemala presiahnuť 100 dolárov, hoci u nás očakávame cenu v pomere 1:1, takže presnejšie 99 €. Aj napriek tomu sú oproti 249-eurovým Gear VR IE podstatne dostupnejšie.

recenziaTestovali sme Samsung Gear VR s ovládačom

Samsung Gear VR at Oculus Connect 2 Developers Conference 2015 at Loews Hollywood Hotel on September 24, 2015 in Hollywood, California.
ZDROJ | Samsung

Obmedzené je však opäť ich kompatibilita. Nové Gear VR budete môcť použiť len s modelmi Samsung Galaxy S6, S6 edge, S6 edge+ a Note5. Tieto modely jednoducho nasadíte do virtuálnych okuliarov, zapnete appku a môžete sa ponoriť o virtuálneho sveta. Vo vnútri sú pohybový snímač, akcelerometer a snímač priblíženia.

Samsung Gear VR 6
ZDROJ | Samsung

Okuliare Gear VR majú rozmery 201,9 x 116,4 x 92,6 mm, hmotnosť dosahuje 310 gramov. Na trhu sa objavia ešte počas tejto jesene, USA bude ich cena 99 dolárov. VR okuliare dorazia aj na Slovensko začiatkom novembra 2015, no za cenu až 129 eur.

Pozrite siSamsung Gear VR Innovator Edition: dostanú vás!

ZdrojSamsung

Komentáre k článku