Nové Meizu Pro 5 prichádza s USB-C

ZDROJ | Meizu

Spoločnosť Meizu predstavila svoj nový smartfón, ktorý ponesie označenie Meizu Pro 5. Bude sa jednať o tablet vybavený 5,7″ 2,5D AMOLED displejom, ktorý ponúkne Full HD rozlíšenie (1 080 x 1 920 px). Na prvý pohľad sa novinka príliš nelíši od dávnejšie predstaveného modelu MX5.

Meizu Pro 5 2

O pohon nového smartfónu sa bude starať osemjadrový procesor Samsung Exynos 7420, ktorý bude mať podľa verzie zariadenia k dispozícii buď 3 GB, alebo 4 GB LPDDR4 RAM. Model s 3 GB operačnej pamäte bude mať interné úložisko s kapacitou 32 GB a Meizu Pro 5 s 4 GB RAM ponúkne až 64 GB úložisko. Oba modely pritom ponúknu aj integrovaný slot na microSD kartu pre rozšírenie úložiska. Novinkou v prípade Meizu je použitie nového USB-C konektora, ktorý nájdeme napríklad v poslednej novinke od Xiaomi, alebo vo OnePlus 2.

Meizu Pro 5 8

Pozrite siMeizu MX5 nemá microSD, ale zato výbornú výbavu i cenu

Okrem toho bude nové Meizu Pro 5 vybavené aj snímačom odtlačkov prstov, ktorý si svoje miesto našiel v tlačidle domov. Podľa Meizu by však mal byť nový snímač ešte rýchlejší ako v prípade MX5. Operačným systémom novinky bude samozrejme Android, ktorý je však skrytý pod grafickú nadstavbu Flyme5. Energiu bude novému Meizu dodávať batéria s kapacitou 3 050 mAh, pričom nechýba ani technológia pre rýchle nabíjanie mCharge, vďaka ktorej sa batéria na 65 % nabije za 30 minút.

Meizu Pro 5 bude vybavené 21 Mpx fotoaparátom so snímačom Sony Exmor RS (IMX230), ktorý bude doplnený o prednú kameru OmniVision OV5670 s rozlíšením 5 Mpx. Ak si radi na smartfóne užívate aj hudbu, potom vás určite poteší prítomnosť audio čipsetov ES9018 a OPA1612, ktorých kombináciu Meizu označuje ako HiFi 2.0.

Meizu Pro 5 3

Ak sa na nové Meizu Pro 5 tešíte, budete musieť ešte chvíľu vydržať. Budúci mesiac sa totiž dostane do predaja v Číne, pričom nie je známe či sa ho dočkáme aj na našom trhu. Jeho cena pritom bude veľmi zaujímavá, 32 GB model bude stáť v prepočte 391 € a 64 GB Meizu Pro 5 bude stáť v prepočte 433 €.

Meizu Pro 5 7

ZdrojMeizu

Komentáre k článku