Nové MacBooky 2018 nedostanú bezplatný servis pre klávesnice

ZDROJ | Apple

Minulý mesiac spustila spoločnosť Apple bezplatnú opravu klávesníc v rámci servisu pre MacBook a MacBook Pro. Najnovšie sa objavila správa, že nové klávesnice na MacBookoch Pro 2018 nebudú v rámci servisu podporované.

Apple spustil servis kvôli malému percentu klávesníc modelov MacBook 2015 až 2017 a MacBook Pro 2016 až 2017, ktoré nie vždy fungovali správne.

Toto poškodenie spôsobovali usadené častice prachu a iných nečistôt pod klávesmi. Apple túto poruchu opravoval bezplatne a to pomocou výmeny jednotlivých kláves.

ZDROJ | Apple

Pozrite siTím iFixit rozobral na súčiastky jeden z najdrahších počítačov na svete

Apple nedávno oznámil, že nové modely MacBook Pro 2018 disponujú 3. generáciou klávesnice pre tichšie písanie. Tím iFixit sa na nové modely notebookov MacBook Pro pozrel a zistil, že klávesy sú pokryté tenkou vrstvou silikónu, ktorá bráni usádzaniu prachu a tiež zmierňuje hlučnosť ťukania.

Problémom je, že služba bezplatného servisu sa na najnovšie MacBooky 2018 nevzťahuje. Niektorí zákazníci sa tiež domnievali, že Apple začne vymieňať druhú generáciu klávesníc na starších MacBookoch za 3. generáciu so silikónovou ochranou a to v rámci servisného programu. Toho sa však majitelia starších MacBookov tiež nedočkajú.

ZDROJ | iFixit

Pozrite siApple MacBook má konečne aj 32 GB RAM a najnovšie Intel procesory

Apple sa vyjadril, že 3. generácia Apple MacBook Pro klávesníc je exkluzívna iba pre nové MacBook Pro 2018. Pre majiteľov, ktorí si kúpili notebook za viac ako 1 500 eur je to určite zlá správa, no dôvodom absencie takéhoto servisu môže byť aj spätná kompatibilita klávesníc, ktorá nemusí zodpovedať starším modelom.

Aby ste poslali MacBook na oficiálny Apple servis, stačí, aby ste išli na oficiálnu stránku Apple, klikli na Podpora a následne v dolnej časti stránky klikli na Program servisu klávesnice MacBooku a MacBooku Pro. Potom už je iba otázne, či je váš počítač v rámci programu podporovaný.

ZdrojMacRumors

Komentáre k článku