Nové iPhony Xs a Xs Max majú veľké problémy s nabíjaním

ZDROJ | Apple

Ako to už býva, ani najnovšie iPhony sa nevyhli problémom. Patrí to už akosi ku koloritu, že sa krátko po predstavení nových modelov objaví nejaká kauza. Alebo jednoducho nie je technicky možné vyrábať milióny zariadení bez toho, aby nejaké promile z nich nemalo vady, ktoré pri vývoji inžinieri nezistili?

recenziaApple iPhone XS Max – placka s cenou ojazdeného auta

Iba v piatok sa začali oficiálne predávať na Slovensku a už môžu mať problém s nabíjaním. Nové iPhony Xs a Xs Max, smartfóny s cenovkou prevyšujúcou tisíc eur, teraz začali trápiť ich majiteľov s nekorektným správaním pri nabíjaní.

Pozrite siO2 o polnoci predalo prvé iPhony Xs a Xs Max. Pokorilo aj 2 milióny zákazníkov!

Problém sa prejavuje tak, keď sa telefón, ktorý nemá zapnutý displej pripojí na Lightning kábel, nezačne sa nabíjať. Aby sa nabíjanie spustilo, treba prebudiť displej, zvyčajne netreba ani odomknúť telefón, len ho stačí zodvihnúť. Sú však aj prípady, keď je nutné Lightning kábel opätovne vytiahnuť a znovu zasunúť. V zriedkavých prípadoch, ktoré zaregistrovali používatelia, prestal ich iPhone po chvíli reagovať na podnety.

recenziaApple iPhone XS – konečne mu nič nechýba

Tieto problémy popísali majitelia nových iPhonov na mnohých diskusných fórach na celom svete, napríklad na podpore spoločnosti Apple, Reddite, Twitteri, YouTube, fóre MacRumors a ďalších.

https://youtu.be/J_lRJuQtBmc

YouTuber Lewis Hilsenteger nelenil a vyskúšal nabíjanie smartfónov pred kamerou. Pripravil si deväť iPhonov – jeden iPhone X, štyri Xs a štyri Xs Max. Zatiaľ čo sa iPhone X začal po pripojení kábla okamžite nabíjať, dva iPhony Xs a až tri iPhony Xs Max nie. Vyzerá to teda na ozajstný problém.

Pozrite siiPhone Xs už aj na Slovensku. Vieme, kde ho kúpite najlacnejšie

Každému, kto sa s podobným správaním svojho iPhonu stretol, sa odporúča kontaktovať podporu spoločnosti Apple a prípadne aj zájsť s telefónom do autorizovaného servisu.

Po týchto zverejneniach sa začali ozývať aj ďalší používatelia, ktorí sa s podobnými problémami stretávajú aj na starších iPhonoch, dokonca aj iPadoch. Je preto pravdepodobné, že čoskoro Apple vydá opravnú aktualizáciu, ktorá tieto problémy vyrieši, pretože je zrejmé, že sa jedná o softvérový problém.

Možno si pamätáte, ako minulý rok trápili používateľov nové iPhony X s nafukovaním batérií a displeje so zeleným pásom. V roku 2014 sa objavila veľká aféra s ohýbaním iPhonov 6 Plus. Aj keď sa hovorí, že aj zlá reklama je reklama, určite o takejto nesníva žiadna firma, ani tá najbohatšia na svete.

Ako ste na tom vy? Stretli ste sa na nových, alebo aj starších zariadeniach s takýmto problémom?

ZdrojMacRumors

Komentáre k článku